Kickboxer ze Szczecinka wicemistrzem Europy

05.08.2019
W dniach 31.07-04.08 w Zagrzebiu podczas pierwszych, historycznych Akademickich Mistrzostw Europy w KICKBOXINGU organizowanych przez EUSA – European University Sports Association i WAKO Kickboxing, bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik KSW Szczecinek Bartłomiej Mienciuk. Startując w formule Light Contact kategoria wagowa do 84 kg zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy, w finale uległ zawodnikowi z Ukrainy Danylo Demchyshynowi, który został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. Warto podkreślić że Bartłomiej jest aktualnym Mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów. W chorwackiej stolicy sportowcy rywalizowali  w czterech dyscyplinach: kickboxingu, judo, taekwondo i karate. O medale walczyło 1300 zawodników z 400 europejskich uczelni, w tym z 27 polskich.
Trenerzy: K. Pajewski Z. Sołtys