Festiwal „Dźwięki w przestrzeni” już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, w Kołobrzegu

Festiwal „Dźwięki w przestrzeni” już w najbliższą niedzielę, 30 czerwca, w Kołobrzegu

Stowarzyszenie OpenLab Kołobrzeg  jest organizatorem festiwalu pn. „Dźwięki w Przestrzeni”, współfinansowanego z budżetu Powiatu Kołobrzeskiego. Pomysł zorganizowania festiwalu powstał z potrzeby zainicjowania większej ilości wydarzeń, odbywających się w przestrzeni miejskiej z inicjatywy mieszkańców. Celem festiwalu jest otwarcie społeczności lokalnej na przebywanie i lepsze wykorzystywanie przestrzeni miejskiej. Starosta Kołobrzeski, Tomasz Tamborski, zaprasza na ostatnie wydarzenie festiwalu „Dźwięki w Przestrzeni” czyli „Park pełen atrakcji”, które odbędzie się w niedzielę 30 czerwca w parku przy ul. Frankowskiego.

W programie festiwalu między innymi:

  • 09:00 – Joga w parku
  • 10:00 – Koncert – Misy i gongi tybetańskie
  • 12:00 – Warsztaty – Bum Bum Rurki
  • 13:00 – Warsztaty – Malowania kawy (ULOKOWANI)
  • 14:00 – Pokaz manewrów na rowerze
  • 16:00 – Koncert – Paweł Świderski
  • 18:00 – Koncert – Printempo
  • 20:00 – Koncert – Chango

W parku pojawi się sferyczny namiot – amfiteatr. Będzie wyznaczona strefa relaksu z leżakami. Zachęcamy również do zabrania własnych kocyków. Przez cały dzień przygotowane zostaną atrakcje takie jak: gry i zabawy podwórkowe –  badminton, bule, guma do skakania. Zabawy dla dzieci – malowanie na streczu, bańki mydlane, malowanie kredą itp. Wietrzenie Szafy oraz Foodpark – między innymi tajskie lody, belgijskie frytki, napoje i przekąski.

Zespół CHANGO
To czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Lata doświadczeń zdobytych w wielu zespołach (Łona Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, UKEJE, Big Fat Mama) owocują niezwykle przemyślanym i dopracowanym w najmniejszych szczegółach debiutanckim albumem zatytułowanym „MONO vs. STEREO” (wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland). 16go kwietnia podczas Record Store Day odbyła się premiera płyty na vinylu.
Płytę, której brzmienie może zahipnotyzować nagrano w Stobno Records pod Szczecinem, a dopieszczeniem zajęli się specjaliści zza oceanu z legendarnego Echo Mountain Studio (Asheville) oraz Studio B Mastering (Charlotte). W Stanach krążek nabrał swojego ostatecznego kształtu. Do udziału w nagraniach zespół postanowił zaprosić DJ’a Falcon1 odpowiedzialnego za scratche oraz saksofonistę Tomasza Licaka – wirtuozów swoich instrumentów i przedstawicieli dwóch różnych muzycznie biegunów. Dzięki udziałowi gości płyta zyskała ciekawy i – przede wszystkim – eklektyczny charakter. Niezależnie od tego, czy płytę weźmie do ręki fan hip-hopu, funku, soulu, bluesa, jazz-rocka, czy muzyki nowej, pewne jest jedno – bez problemu znajdzie coś dla siebie. Występ Zespołu Chango sfinansowany został ze środków finansowych Powiatu Kołobrzeskiego.

inf. Powiat Kołobrzeski