Zakończyły się ćwiećfinały Mistrzostw Polski Młodzika w siatkówce

25.03.2019
W dniach 22-24.03.2019 w hali OPP w Kołobrzegu odbyły się Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzika w piłce siatkowej. Nasze województwo reprezentowały kluby: OPP Kołobrzeg i MKS Gryf Szczecinek. W turnieju wystąpiły również: Energetyk Poznań, UKS Szamotulanin Szamotuły (woj. wielkopolskie) oraz Trefl Gdańsk (woj. pomorskie) i Koset Grudziądz (woj. kujawsko-pomorskie).
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których młodzicy zagrali systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy rozegrały następnie półfinały i finały. Oba zespoły z woj. zachodniopomorskiego wyraźnie uległy swoim rywalom grupowym, nie „urywając” przeciwnikom żadnego seta. W meczu między sobą (o 5 miejsce) drużyna OPP Kołobrzeg pokonała Gryf Szczecinek 2:0. Tym samym Gryf został jedynym zespołem turnieju, który nie zdobył żadnego punktu. Trzeba zaznaczyć, że sam udział na tym szczeblu rozgrywek dla Gryfa to duży sukces ponieważ chłopcy w tej kategorii startują pierwszy rok i zdobyte doświadczenie będą mogli wykorzystać w kolejnym sezonie. Udział w ćwierćfinale oznacza również, że Gryf znajduje się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce – informuje klub szczecinecki.

Po trzydniowych zmaganiach zwyciężył zespół Enea Energetyk Poznań, a na drugim miejscu znalazł się TS Koset Grudziądz. Te dwie ekipy awansowały do półfinałów rozgrywek. UKS Szamotulanin Szamotuły i Trefl Gdańsk zajęły odpowiednio miejsca 3 i 4.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się na naszym profilu Facebook AktywnePomorze24.