160 tys. od Marszałka dla Zachodniopomorskiego WOPR

160 tys. od Marszałka dla Zachodniopomorskiego WOPR

17.03.2019

Bezpieczny wypoczynek nad wodą.

Dotacja na sprzęt, szkolenia i nowy samochód dla grupy interwencyjnej Myślibórz

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, dlatego już dziś WOPR Województwa Zachodniopomorskiego szykuje się do ważnych inwestycji i zakupu niezbędnego sprzętu. W realizacji zaplanowanych przedsięwzięć pomoże dofinansowanie przyznane przez Urząd Marszałkowski.

Marszałek Olgierd Geblewicz w poniedziałek, 18 marca 2019 r. o godz. 10.30 w Szczecinie, podpisze umowę z władzami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego.
Przyznana dotacja to coroczne działanie wspierające organizację ze środków będących w dyspozycji Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Marszałkowskiego.

Dofinansowanie, w wysokości 160 tys. zł ma pomóc w doposażeniu sprzętowym baz, zaopatrzeniu w sprzęt szkoleniowy Centrum Symulacji Rescue Lab oraz przeniesieniu i wyposażeniu Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie. Część wsparcia zostanie przeznaczona na zakup samochodu terenowego, który będzie wykorzystywany przez grupę interwencyjną Myślibórz. Zaplanowano także działania edukacyjne, o których będą mówić obecni na spotkaniu prezes Tomasz Zalewski oraz wiceprezes Apoloniusz Kurylczyk.

Podpisanie umowy z WOPR Województwa Zachodniopomorskiego już w poniedziałek 18 marca 2019 r.