Mamy Mistrzynię i Mistrza Polski Masters w LA

23.02. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. W zawodach startowali Anna i Mariusz Kieling w kategorii 55 + GULKS Barwice oraz Robert Suchodolski 35+  Stowarzyszenie Aktywne Pomorze w Szczecinku.
Anna Kieling zdobyła trzy medale Mistrzostw Polski: złoty w biegu na 60 metrów przez płotki, ustanawiając nowy rekord życiowy, który jest jednocześnie nowym halowym rekordem Polski w kategorii K55. Należy podkreślić, że po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł mistrzyni Polski w tej konkurencji. Pozostałe wywalczone medale, to srebrny w biegu na 200 m. oraz brązowy w biegu na 60 m. Te ogromne osiągnięcia sportowe, to wynik wielomiesięcznych przygotowań treningowych. Mariusz Kieling rywalizował w dwóch konkurencjach: w chodzie na 3 km. oraz w skoku wzwyż. Debiut w chodzie zakończył się dyskwalifikacją otrzymaną po przekroczeniu mety (choć na mecie było drugie miejsce). Taki jest sport, należy pogodzić się z decyzją sędziów i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Na osłodę pozostaje V miejsce w skoku wzwyż. Natomiast Robert Suchodolski – debiutant w skoku wzwyż reprezentujący Stowarzyszenie Aktywne Pomorze w Szczecinku z wynikiem 195 cm został Mistrzem Polski.

Gratulujemy i życzymy takich wyników za miesiąc na Mistrzostwach Świata Masters.