Młode talenty rywalizowały na planszy akrobatycznej.

Młode talenty rywalizowały na planszy akrobatycznej.

02.12.2018
W sobotę 1 grudnia w Szczecinku rozegrano Wojewódzkie Zawody Młode Talenty w akrobatyce sportowej, w których rywalizowały dziewczęta do lat 13. Niemal 60 zawodniczek z 4 klubów walczyło o jak najlepsze noty w konkurencji dwójek i trójek w kategorii młodzik.

Należało wykonać 2 układy ćwiczeń zgodnie z programem klasyfikacyjnym Polskiego Związku Gimnastycznego. Tym samym, na podstawie regulaminu Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Akrobatyki Sportowej, wszystkie sklasyfikowane uczestniczki wypełniły normę niezbędną do nadania klasy sportowej Młodzik – powiedział nam prezes ZOZAS Ryszard Zawada.

Zespoły żeńskie zostały zgłoszone do startu przez następujące kluby sportowe:
– Akademię Akrobatyki La Passion Kołobrzeg
– Akrobatyczny Klub Sportowy Darzbór Szczecinek
– Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 
– Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej Akrosport Szczecinek

Była to pierwsza część rywalizacji wojewódzkiej w ramach Młodych Talentów. W przyszłą sobotę akrobaci zmierzą się w skokach na trampolinie. Tym razem w zawodach wystartują również chłopcy.
Impreza została zorganizowana przez: ZOZAS, AKS Darzbór, Stowarzyszenie Aktywne Pomorze, UKAS Akrosport i OSiR Szczecinek. Wszystkie uczestniczki otrzymały tematyczne koszulki oraz pamiątkowe kubkiFundatorem nagród jest Urząd Marszałkowski.

Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe.
Zdjęcia z imprezy znajdują się na naszym fanpage’u facebook. Zapraszamy!

Dwójki do lat 11

Miejsce Skład zespołu Klub Punkty
I Emilia Bohdanowicz
Zofia Zelent
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 19,10
II Maja Kaszuba
Oliwia Maciejewska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
18,55
III Beata Cięszczyk
Zofia Borek
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
18,50
IV Oliwia Szmit
Alicja Jaszewska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
17,30
V Nela Krakowska
Maria Kunicka
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 16,50
VI Aleksandra Styś
Laura Koleśnik
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 16,25
PK Aleksandra Styś
Julia Krasuska
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 15,75
VII Helena Kocikow
Aleksandra Borodziuk
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
15,10
VIII Zuzanna Pilarczyk
Layla Piwko
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
14,70
IX Oliwia Caban
Nadia Chrzanowska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
14,45

Dwójki do lat 13

Miejsce Skład zespołu Klub Punkty
I Nikola Klaman
Amelia Franczak
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 17,40
II Lena Nowacka
Zofia Niemaszyk
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
16,90
III Wiktoria Niemiec
Zofia Polewczyk
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 16,60
PK Kornelia Grabda
Oliwia Grabda
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek 16,40
IV Laura Madrian
Gabriela Kaszuba
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
16,35
V Patrycja Polewczyk
Nikola Kaczmarek
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo 15,95
VI Julia Szadziewska
Zuzanna Zatorska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
15,45
VII Zofia Tomaszewska
Zuzanna Obuchowicz
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek 15,00
PK Julia Szadziewska
Weronika Rosińska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
14,85
VII Amelia Kaczmarek
Hanna Foltyniewicz
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek 14,55

Trójki do lat 11

Miejsce Skład zespołu Klub Punkty
I Maja Biczkus
Oliwia Szmit
Magda Piotrowska
Akademia Akrobatyki
„La Passion” Kołobrzeg
17,30
II Gabriela Żołądź
Alicja Mariańska
Patrycja Kawa
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 16,85
III Michalina Czepkowska
Natalia Wojtasik
Oliwia Semerda
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 16,65
IV Martyna Strzezińska
Hanna Sadowska
Sara Tomaszewicz
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 15,05

Trójki do lat 13

Miejsce Skład zespołu Klub Punkty
I Julia Podgórska
Zofia Mantyk
Natalia Pabich
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 17,45
II Nikola Satyła
Nikola Klaman
Zofia Podgórska
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 17,00

 

III Wiktoria Zając
Amelia Franczak
Amelia Juszczak
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 15,40
IV Sara Szweda
Wiktoria Antkiewicz
Wanessa Nowicka
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek 14,95

Napisz komentarz