KSW Szczecinek z brązowym medalem w Słowenii

KSW Szczecinek z brązowym medalem w Słowenii

28.11.2018
W Mariborze odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu w formule Full Contact, Light Contact i Pointfighting. W Mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik KSW Szczecinek Bartłomiej Mienciuk, który startował w kategori do 79 kg w formule pointfighting. W ćwierćfinale pokonał zawodnika z Ukrainy Illię Wozniuka, natomiast w półfinale przegrał z zawodnikiem z Turcji Huseyin Semerci i musiał zadowolić się brązowym medalem.
Bartłomiej Mienciuk jest aktualnym Mistrzem Polski Seniorów w tej kategorii. Sukces zawodnika KSW Szczecinek jest tym większy, że reprezentanci Polski ostatni medal na Mistrzostwach Europy w kategorii pointfighting zdobyli w 2010 r. Dotychczas kickbokserom ze Szczecinka udało się to dwukrotnie – w 2000 r. (Zbigniew Sołtys) i w 2001 r. (Artur Cholewa).
W Mistrzostwach wystartował również wychowanek KSW Szczecinek, aktualnie zawodnik KKS Sporty Walki Poznań ,Jakub Pokusa. W kat. 71 kg formuła Full Contact zdobył brązowy medal przegrywając w półfinale z zawodnikiem z Niemiec.

Trenerzy:
Krzysztof Pajewski
Zbigniew Sołtys

inf.,zdj. KSW Szczecinek