Pół tysiąca rowerzystów otworzyło trasę Siekierki – Trzcińsko Zdrój!

Pół tysiąca rowerzystów otworzyło trasę Siekierki – Trzcińsko Zdrój!

Blisko 500 rowerzystów ze Szczecina, Gryfina, Chojny czy Trzcińska Zdrój uczciło oficjalne otwarcie nowej trasy rowerowej na szlaku Pojezierzy Zachodnich. 36 km liczy szlak z Siekierek do Trzcińska Zdrój. W jego uroczystym otwarciu wziął udział marszałek Olgierd Geblewicz. Na miejscu nie zabrakło atrakcji, w tym zabytkowego Ganza – prawdziwej perełki kolejnictwa, która po wielu latach wróciła na tory!
– To piękna jesień dla miłośników rowerów. Z tygodnia na tydzień otwieramy kolejne kilometry pięknych tras rowerowych, a pogoda zdaje się sprzyjać naszym działaniom. Oddaliśmy do użytku wyjątkowy odcinek prowadzący przez malownicze tereny, aż do rozlewiska Odry. W okolicy nie brakuje ciekawych miejsc i atrakcji związanych z historią tych ziem. Za kilka lat będziemy mieli dodatkową atrakcję – modernizowany obecnie most w Siekierkach. – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
To było wielkie święto miłośników rowerów. Inaczej nie można nazwać radości z jaką spotkało się otwarcie nowego odcinka szlaku rowerowego na Trasie Pojezierzy Zachodnich. Do Godkowa przyjechała ponad setka rowerzystów ze Szczecina. Kilkuset kolejnych czekało już na miejscu, by otwarcie trasy uczcić pierwszym oficjalnym przejazdem. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bo Godków na rowerowym szlaku znaleźć się po prostu musiał. Trasę projektowano bowiem by wykorzystać potencjał linii kolejowej. Właśnie z położonego w środku szlaku Godkowa siedem razy dziennie odjeżdżają pociągi regionalne do Szczecina. Na miejscu nie zabrakło licznych atrakcji dla rodzin z dziećmi, w tym specjalną grę terenowa. Otwarcie trasy w Godkowie było także okazją do prezentacji odrestaurowanego, zabytkowego wagonu „GANZ”, który po kilku latach prac, znowu zawitał na torach.

inf., zdj. UM Szczecin