Parkrun Szczecinek obchodził swoje 5 urodziny

Parkrun Szczecinek obchodził swoje 5 urodziny

Tradycyjnie w sobotę (8 września) w szczecineckim parku miejskim odbył się bieg Parkrun. Już po raz 260 miłośnicy biegania zebrali się w celu odbycia 5 km biegu z darmowym pomiarem czasu. Tym razem na uczestników czekały miłe niespodzianki związane z 5 urodzinami biegu. Dla osób biorących udział w wydarzeniu przygotowano porcję urodzinowego tortu, losowanie nagród rzeczowych oraz wręczenie upominków dla najbardziej wytrwałych biegaczy wśród kobiet oraz mężczyzn. Pierwszy Parkrun Szczecinek odbył się we wrześniu 2013 roku.

Na temat historii oraz rozwoju inicjatywy wypowiedział się koordynator biegu Marcin Bocheński: Cieszy mnie niezmiernie to, że bieg nadal się rozwija. Pierwsza trasa to były malowane strzałki na bieżni, znaki zrobione z tektury i całość była dość spontanicznie zorganizowana. Teraz mamy piękna trase, która jest oznakowana na stałe i wspaniale oświetlona. Byliśmy 8 lokalizacją w Polsce, a teraz jest ich ponad 50. Z racji tego, że bieganie jest coraz bardziej popularne i ludzie mają świadomość tego, że trzeba dbać o swoje zdrowie, ta inicjatywa będzie się rozwijała. Obecnie posiadamy 971 osób zarejestrowanych w Parkrun Szczecinek z czego 763 już biegało. Parkrun jest dla wszystkich – nie ma limitu wiekowego. Osoba, która była najczęściej na Parkrunie jest Piotr Boba, który przybiega zawsze ostatni ale miał zaliczonych najwięcej biegów. Nie ma znaczenia czy ktoś jest pierwszy czy ostatni, ważne, że uczestniczymy, że spotykamy się  w tym gronie, aby miło spędzić sobotni poranek.

Aby wziąć udział w biegu wystarczy wejść na stronę http://www.parkrun.pl/szczecinek/, zarejestrować się, wydrukować kod uczestnika i przyjść w sobotę na godzinę 9.00 w każdej lokalizacji w Polsce.

Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia na naszym profilu facebookowym: AktywnePomorze24.

Tradycyjnie w sobotę (8 września) w parku miejskim odbył się bieg Parkrun Szczecinek. Już po raz 260 miłośnicy biegania…

Opublikowany przez AktywnePomorze24/ Szczecinek Wtorek, 25 września 2018