Sobotni wilczy bieg przeszkodowy w Trzciance

26.08.2018
Ponad 300 uczestników ukończyło wczoraj ekstremalny bieg survivalowy z przeszkodami zorganizowany przez trzcianeckie stowarzyszenie Sport Events. Wydarzenie pod nazwą Wolf Race to impreza promująca zarówno zdrowy tryb życia, jak również walory turystyczne miasta. Uczestnicy mieli do pokonania 8-kilometrową trasę wokół jeziora Sarcz urozmaiconą trzydziestoma przeszkodami. Bieg podzielono na 7 fal, które startowały w 15-minutowych odstępach. Było sporo przeszkód naturalnych, takich jak: błoto, kanały, rzeczki, strumyki, dołki i podbiegi, a także sztucznych (np. ramy, ściany pionowe, równoważnie, zasieki, doły, wspinaczki) zainstalowanych specjalnie na potrzeby tego wyścigu. Najlepszy czas podczas sobotniej imprezy osiągnął reprezentant Mg Running Team Trzcianka – Patryk Piotrowicz (00:45:29), natomiast wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Kamińska z MUD GOATS (01:03:07).

Poza zawodami dla dorosłych, organizatorzy przygotowali również przeszkody dla młodszych sportowców w wieku od 5 do 16 lat. Dzieci i młodzież rywalizowały w 2-kilometrowym Biegu szczeniaka. Warto podkreślić, że podczas zawodów stale widoczni byli wolontariusze, którzy służyli pomocą praktycznie na każdym odcinku.

Zrobiliśmy zdjęcia na całej 8-kilometrowej trasie. Możecie je zobaczyć na naszym profilu facebook.

Polub naszą stronę na Facebooku
i dołącz do wciąż rosnącego grona czytelników na Pomorzu!

Rywalizacja dzieci w ramach sobotniego WolfRace Trzcianka. WOLF TEAM

Opublikowany przez AktywnePomorze24 Sobota, 25 sierpnia 2018

Ponad 300 uczestników ukończyło ekstremalny bieg survivalowy z przeszkodami zorganizowany przez trzcianeckie stowarzyszenie Sport Events. Więcej informacji na naszej stronie:WOLF TEAM