Zaproszenie do Mielna na ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy- rozpoczyna się akcja „Bezpieczne wakacje”

Zaproszenie do Mielna na ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy- rozpoczyna się akcja „Bezpieczne wakacje”

O tym jak udzielić pierwszej pomocy oraz w jaki sposób prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową informować będą w nadmorskich miejscowościach policjanci ze Szczecina. Inauguracja projektu „Bezpiecznie nad morzem”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego WZ, odbędzie się 10 lipca br. o godz. 11 w Mielnie.
„Bezpiecznie nad morzem” to program edukacyjno – promocyjny skierowany do mieszkańców regionu i turystów, odwiedzających zachodniopomorskie wybrzeże podczas wakacji. Jego głównym celem jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Realizowany będzie w lipcu i sierpniu w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz w Świnoujściu. Zajęcia praktyczne z resuscytacji i udzielania pierwszej pomocy prowadzone będą przez ratowników medycznych Zespołu Medycznego OPP w Szczecinie, a także przez policjantów przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pkacje, Pomorze Zachodnie, Mielnoierwszej pomocy. Każda osoba, która weźmie udział w ćwiczeniach otrzyma maseczkę do sztucznego oddychania wraz z instrukcją oraz jednorazowe rękawiczki.
Pierwszy pokaz udzielania pomocy połączony z prezentacją sprzętu służbowego, którym dysponują policjanci OPP w Szczecinie, jednocześnie inaugurujący kampanię „Bezpiecznie nad morzem” odbędzie się 10 lipca br. w godz. 11.00 – 14.00 w Mielnie (główne wejście na plażę przy ul. Kościuszki).

inf. Pomorze Zachodnie