Sukcesy akrobatek z AKS „Darzbór” Szczecinek

3 czerwca w Warszawie odbyły się zawody w akrobatyce sportowej pn: „Zostań Akrobatą”. Szczecinek był reprezentowany przez zespół dziewcząt Akrobatycznego Klubu Sportowego „Darzbór”. W turnieju rywalizowało ponad 150 zawodniczek i zawodników z 8 klubów. W punktacji drużynowej AKS „Darzbór’” Szczecinek uplasował się na 4 miejscu. W konkurencji dwójek dziewcząt kategorii wiekowej „youth” złoty medal wywalczył zespół w składzie Zuzanna Karawajska – Maria Mrozicka. W klasie III w konkurencji dwójek dziewcząt srebrny medal zdobyły Maya Bartoszek – Liwia Stańczykowska, a medal brązowy w konkurencji trójek dziewcząt kategorii wiekowej „youth” wywalczyły Karolina Pietrzyk- Katarzyna Reimus – Maya Bartoszek. Martyna Łukaszczuk – Magdalena Hrycenko początkujący zespół w konkurencji dwójek dziewcząt klasy III uplasował się na IX pozycji.
W Turnieju rozegrano również konkurencje akrobatyczne klasy młodzik. W tej kategorii wiekowej debiutowały nasze zawodniczki. W konkurencji dwójek i trójek dziewcząt do finałowej szóstki zakwalifikowały się zespoły w składzie: Liliana Kalembka – Oliwia Śmieszek – Gabriela Żołądź, Nikola Klaman – Amelia Franczak.
10.06. kolejny sportowy wyjazd, tym razem do Inowrocławia.,w którym zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Zawody w Akrobatyce Sportowej i Fitness Dzieci. Będzie to kolejny sprawdzian dla trzech zawodniczek Darzboru przed najważniejszym wydarzeniem sportowym w tym roku, startem w Mistrzostwach Świata w Fitness Dzieci, które rozegrane zostaną w dniach 15.06 -17.06.2018r. w Bratysławie.
Trenerką zawodniczek jest Wioletta Szydlak.