Sukcesy naszych biegaczy w XII Złotowskim Biegu Zawilca

Sukcesy naszych biegaczy w XII Złotowskim Biegu Zawilca

Prawie 1000 uczestników wzięło udział w tegorocznym XII Złotowskim Biegu Zawilca w Złotowie. W sobotę (12.05) na dystansie 5 km bardzo dobrze wypadli szczecineccy biegacze. Małgorzata Szabałowska i jej trener Sylwester Szymański z klubu MKL Szczecinek stanęli na drugim miejscu podium w kategorii open M i K. Natomiast młodsi podopieczni trenera Szymańskiego, Natalia Kowalik K 16-18 zajęła  pierwsze  miejsce i Angelika Wardęga K 16-18 drugie miejsce. Dobry start zaliczył również Roland Pawłowicz, zawodnik szczecineckiego oddziału Husaria Race Team w kategorii M16 zajał drugie miejsce.
Warto nadmienić, iż oprócz biegu głównego na 5 km odbyły się również biegi dziecięce i młodzieżowe, pierwsi na starcie stanęli przedszkolaki, a kończyli gimnazjaliści. Za zajęcie miejsc 1 – 3 zawodnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe. W trakcie biegu głównego odbyły się Mistrzostwa Polski Leśników w kategorii kobiet i mężczyzn, Mistrzostwa Par Małżeńskich, Mistrzostwa w Nordic Walking, Mistrzostwa Drużynowe o Puchar Przechodni.
Niewątpliwie oprócz nagród za zajęcie miejsc na podium najbardziej oczekiwaną nagrodą rzeczowa losowaną w biegu głównym była wycieczka na Wyspy Kanaryjskie.