Gryf Szczecinek po weekendowych rozgrywkach

Gryf Szczecinek po weekendowych rozgrywkach

19.02.2018

W miniony weekend rozpoczęto rozgrywki Zachodniopomorskiego Mini Volley Cup Kinder+Sport 2018. Co roku biorą w nich udział zespoły z MKS Gryf Szczecinek.

W sobotę (17.02.) na Hali Sportowej przy ul. Wiatracznej 5 swój turniej rozgrywali chłopcy w kategorii „czwórek”. W tej grupie rywalizowali zawodnicy z Koszalina, Darłowa, Wałcza, Kołobrzegu i Szczecinka. Nasz klub reprezentowali: Jakub Dziurdź, Konrad Kawa, Oskar Sakowski, Jakub Woźniak oraz Cyprian Olejarczyk. Startowało 9 zespołów, turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie awans do kolejnego etapu wywalczyli zawodnicy z UKS „Volley” Wałcz zajmując I miejsce oraz zawodnicy z MKS Gryf Szczecinek (miejsce II). Awans do kolejnego etapu rozgrywek wywalczyli również chłopcy w kategorii „trójek”, w składzie: Nikodem Dołęgowski, Mateusz Abrahamowicz, Szymon Karkoszka, którzy swój turniej rozegrali w Koszalinie.

Natomiast w Goleniowe odbyła się rywalizacja w kategorii „dwójek” dziewcząt. Tam również Gryf Szczecinek wystawił do rywalizacji swoje zawodniczki, które musiały stoczyć bój z zawodniczkami m.in. z Kołobrzegu, Czaplinka, Koszalina, Ustronia Morskiego, Darłowa i Wałcza. Po zaciętej walce Gryfinki (Hania Kieszkowska, Hania Rosa, Milena Staciwa) również wywalczyły awans do kolejnego etapu rozgrywek.
Wszystkim zawodnikom Gryfa gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach Kinder+Sport.

Z kolei w niedzielę, w ramach kolejnej rundy Wojewódzkiej Ligi Młodziczek, Szczecinek gościł zawodniczki ze Stoczni Darłowo i Libero Banie. Rywalizację rozpoczął gospodarz, który pokonał 2:0 zawodniczki z Darłowa. W drugim meczu drużyna Libero Banie łatwo pokonała zespół Stoczni Darłowo, również 2:0. Najwięcej emocji przysporzył ostatni mecz tej rundy (Gryf-Libero). Po zaciętej walce lepsze okazały się zawodniczki gości, wygrywając również 2:0. W składzie MKS GRYF Szczecinek wystąpiły: Weronika Bączkiewicz, Julia Kulig (c), Magda Bracka, Wiktoria Funkiendorf, Alicja Ciesielska, Aleksandra Ciesielska, Dagmara Mróz, Roksana Gehrke, Oliwia Michalak, Maja Szkudlarek i Nikola Stępień. Trenerem zespołu jest Krzysztof Gutowski.

inf. MKS Gryf Szczecinek