Grom ponownie lepszy od Wilczyc

11 lutego 2018 w Turowie odbył się mecz rewanżowy ligi kadeckiej (U16K) Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. GKS GROM Turowo na swoim parkiecie podejmował Klub Koszykówki Wilki Morskie Szczecin. W pierwszej rundzie w Szczecinie lepsze okazały się zawodniczki spod Szczecinka wygrywając 14 punktami (58:44). Tym razem mecz miał znacznie bardziej dramatyczny przebieg. Niemal każda z kwart bardzo wyrównana, mecz obfitował w dużą ilość przewinień i kilka zmian prowadzenia w drugiej połowie. Grom miał spory problem z silniejszymi fizycznie starszymi o rok szczeciniankami. Wilczyce prowadzone przez Justynę Szewczyk ambitnie odrobiły straty w końcówce spotkania. Więcej szczęścia i o jeden punkt więcej na tablicy, równo z końcową syreną, miały podopieczne Marcina Gurtatowskiego – wyszarpując cenne zwycięstwo – na miarę trzeciego miejsca w lidze U16 ZOZKosz. Tego dnia w zespole nie było wyraźnego lidera, punkty zdobywało dziesięć zawodniczek. Przed nami w kolejny weekend dwa ostatnie mecze ligi ZOZKosz. Szykuje się dwumecz z Gryfem Goleniów – liczymy na komplet punktów, premiowany awansem do rozgrywek strefowych z Wielkopolską.

GKS GROM Turowo  60 : 59  KK WILKI MORSKIE Szczecin

(18:13; 14:17; 13:14; 15:15)

Dla GROMu:  Tiede Narina 9, Nocek Julia 8, Sławińska Martyna 8, Wiśniewska Wiktoria 7 (1×3), Noga Agata 7 (1×3), Komorska Izabela 6, Kowalik Joanna 6, Tomaszewska Eliza 4, Maciukiewicz Adrianna 3, Sobolczyk Julia 2.