Nie zwalniają tempa inwestycje turystyczne w Kołobrzegu

Nie zwalniają tempa inwestycje turystyczne w Kołobrzegu

10.01.2018
Nie zwalniają tempa turystyczne inwestycje w Kołobrzegu. Kolejne finansowe wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.
Miasto Kołobrzeg kontynuuje inwestycje w infrastrukturę turystyczną. Po budowie tarasu widokowego z zachodnim zejściem na plażę, przyszła kolej na przebudowę promenady na odcinku od kortów tenisowych do zbiegu ulic Sikorskiego i Fredry. Urząd Marszałkowski przeznaczy na ten cel ponad 7 mln zł unijnego wsparcia. Umowy podpiszą w czwartek, 11 stycznia 2018 roku w Kołobrzegu, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska i prezydent Janusz Gromek.
Ten najbardziej znany i oblegany przez turystów przez cały rok nadmorski kurort na Pomorzu Zachodnim
nie przestaje inwestować. Turystyka to najbardziej aktywne pole podejmowanych przez samorząd miejski działań. Tym razem władze Kołobrzegu przeznaczą na zaplanowane zmiany aż 16 mln zł. Przebudowa obejmie trasę spacerową w uzdrowiskowej strefie „A”, od kortów tenisowych do skrzyżowania ulic Sikorskiego i Fredry. Zmodernizowane będą ciągi piesze i rowerowe. Powstanie także plac zabaw, fontanna, ławki, miejsca dla cyklistów i nowe oświetlenie. Całość dopełni zieleń i mała infrastruktura.
W realizację przedsięwzięcia, którego efekt poznamy w czerwcu 2018 roku włącza się Urząd Marszałkowski. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 władze samorządu województwa przeznaczą ponad 7 mln zł.
Projekt wpisuje się w założenia 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.9 „Rozwój zasobów endogenicznych”.

inf. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego