Kolejne zwycięstwa KSW Szczecinek

Kolejne zwycięstwa KSW Szczecinek

W ostatnią sobotę w Szczecinie odbyła się wyjątkowa gala sportów walki pod nazwą Szczecińska Liga Twardzieli. W turnieju zaplanowano 12 pojedynków w widowiskowych i „twardych” formułach czyli K-1 oraz MMA, a przeplatane one były ciekawymi pokazami i występami artystycznymi. W gali zaprezentowało się kilka klubów z naszego regionu, a w tym KSW Szczecinek.

W pierwszym pojedynku KSW reprezentował Dawid Czapiewski w kat. -71 kg w formule K-1, który toczył pojedynek z wymagającym przeciwnikiem z FK Kalisz Pomorski Kacprem Jedynowiczem. Walka trwała na pełnym dystansie 3 rund i po intensywnej wymianie ciosów z obydwu stron zakończyła jednogłośnym zwycięstwem 3:0 dla Dawida. Warto przypomnieć, że D. Czapiewski jest aktualnym Mistrzem Polski w taekwondo oraz zdobył ostatnio brązowy medal mistrzostw kraju w kickboxingu (full- contact).

Kolejnym naszym zawodnikiem w gali był Kamil Mataczyński, który stoczył pojedynek z Kornelem Urbanem z Boran Team Barlinek w formule K-1. Kamil był debiutantem w tej trudnej formule ringowej, a mimo to sprostał wyzwaniu i zwyciężył jednogłośnie na punkty 3:0.

Zawody stały na wysokim poziomie sportowym, zawodnicy otrzymali rewelacyjne nagrody a organizacja całej gali przez Jatubaht Szczecin zasługuje na wyróżnienie.

Trenerami zawodników Klubu Sportów Walki ze Szczecinka są Krzysztof Pajewski oraz Zbigniew Sołtys.

inf., zdj. KSW Szczecinek