W Kołobrzegu zapachniało kawą..

W Kołobrzegu zapachniało kawą..

W dniach 6 – 7 maja w ramach Kołobrzeskiego Festiwalu Kawy odbyły się Mistrzostwa Polski Brewers Cup 2017. W zmaganiach startowali najlepsi bariści z całego kraju wykorzystujący alternatywne metody parzenia. Jury oceniało zawodników w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich należało zaparzyć kawę według próbki otrzymanej dzień wcześniej, natomiast następnym zadaniem była prezentacja wybranego przez siebie gatunku i ugoszczenie nim sędziów. Należy przy tym zaznaczyć, że przygotowanie takiego pokazu i umiejętność przyrządzania napoju po mistrzowsku, to na ogół wielomiesięczna praca poprzedzona dodatkowo licznymi eksperymentami. Smak używki nie zależy bowiem wyłącznie od samych jej ziaren, a jest składową wielu innych drobnych elementów. Jeden z baristów wyjaśnił nam, iż tak naprawdę nie istnieje żaden tajny sekret podawania idealnej kawy. Jej smak – jak twierdzi – zależy m.in. od grubości zmielenia ziaren, temperatury, składu wody, czy też zastosowanych dodatków smakowych, na przykład owoców. Wyłącznie przemyślana kompozycja tych wszystkich składników sprawia, że kawa naprawdę wyśmienicie smakuje. Wypada nadmienić, iż nowy Mistrz Polski Brewers Cup 2017 będzie reprezentował nasz kraj w czerwcu podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie.

W trakcie imprezy odbywały się warsztaty i szkolenia prowadzone przez mistrzów kawowej branży, a w ramach pikniku można było skosztować różnych odmian małej czarnej, parzonych w dziewięciu najlepszych polskich palarniach.

Organizatorem przedsięwzięcia był Coffeedesk.pl – sklep z kawą, herbatą oraz akcesoriami najwyższej jakości – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Impreza odbyła się na letniej scenie Regionalnego Centrum Kultury.

Filmik:

Zdjęcia: