Kotwica Kołobrzeg vs Radomiak Radom 3:1

Świetne widowisko obejrzeli kibice, którzy przybyli w sobotę na stadion im. S. Karpiniuka. Po bardzo dobrym spotkaniu Biało-niebiescy pokonali jednego z kandydatów do awansu zespół Radomiaka Radom 3:1. Walcząca o utrzymanie drużyna Kotwicy po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony, kołobrzeżanie mieli pomysł na grę i wielkie serce do walki.

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły kilka sytuacji do strzelenia bramek, niestety miały problem z ich skutecznym wykończeniem. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 37 minuty, wtedy to Wiktor Witt faulował w polu karnym Kamila Cupriaka a jedenastkę na gola zamienił Leandro. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Radomiaka. Druga część meczu pokazała siłę zespołu prowadzonego przez Trenera Ryszarda Wieczorka. Odrabianie strat rozpoczął w 52 minucie meczu Mateusz Świechowski, który pięknym strzałem z około 25 metrów pokonał Adriana Szadego. Trzy minuty później Eryk Sobków wyłożył piłkę Bartoszowi Bielowi a ten mocnym strzałem tuż przy słupku wyprowadził Biało-Niebieskich na prowadzenie.

Zaskoczeni sytuacją zawodnicy z Radomia, próbowali szybko odrobić straty i wtedy otrzymali kolejny cios. W 68 minucie Biel przejął zagraną w poprzek boiska piłkę i błyskawicznie obsłużył Piotra Giela. Ten ostatni wygrał pojedynek biegowy z obrońcami Radomiaka i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. W doliczonym czasie gry bliski zdobycia kontaktowej bramki był Maciej Wojczuk, ale ofiarna interwencja Witta, który wślizgiem wybił piłkę zmierzającą do pustej bramki piłkę uchroniła gospodarzy od utraty gola. Mecz z Radomiakiem to było przełamanie Kotwicy w pięknym stylu. Pokazał on też wielkie możliwości zespołu i dał wiarę w utrzymanie 2 ligi w Kołobrzegu.

1 kwietnia 2017, 17:00 – Kołobrzeg (Stadion Miejski)
Kotwica Kołobrzeg 3-1 Radomiak Radom

Mateusz Świechowski 52, Bartosz Biel 55, Piotr Giel 68 – Leândro 38 (k)

Kotwica: 25. Robert Błąkała – 15. Tomasz Prejs (79, 4. Błażej Chouwer), 26. Arkadiusz Lewiński, 23. Wiktor Witt, 8. Piotr Azikiewicz – 22. Bartosz Biel, 20. Oskar Paprzycki, 18. Mateusz Świechowski, 9. Piotr Giel (71, 19. Sebastian Bartlewski), 7. Łukasz Kacprzycki (89, 11. Krystian Sanocki) – 17. Eryk Sobków (84, 16. Mateusz Janeczko)
Radomiak: 27. Adrian Szady – 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski – 11. Kamil Cupriak (77, 26. Maciej Wojczuk), 75. Matthieu Bemba (69, 23. Simón Colina), 14. Kamil Kościelny, 9. Leândro, 8. Mateusz Stąporski (59, 31. Radosław Mikołajczak) – 24. Szymon Stanisławski (64, 32. David Kwiek)

• żółte kartki: Świechowski, Lewiński, Paprzycki.
  • sędziował: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)