Nnaka vs. Arnold. Czy koszalinianka wróci do Polski z kolejnym złotem?

Nnaka vs. Arnold. Czy koszalinianka wróci do Polski z kolejnym złotem?

09 grudnia 2020

10-14 grudnia – w tych dniach Wiktoria Nnaka, Mistrzyni Świata IFBB i ambasadorka Olimp Sport Nutrition, powalczy o zwycięstwo w najbardziej prestiżowych zawodach fitness, sygnowanych nazwiskiem Arnolda Schwarzeneggera. Trzyma za nią kciuki nie tylko rodzina, ale także inni sportowcy, którzy nagrali dla niej filmik.19-letnia zawodniczka w ciągu sześciu tygodni wygrała wszystkie zawody, w których brała udział: Mistrzostwa Świata Juniorek, Mistrzostwa Europy Seniorek i wreszcie Mistrzostwa Świata Seniorek. W każdej rywalizacji zdobyła maksymalną, możliwą do zdobycia liczbę punktów (5) i pokonała wszystkie konkurentki.

„Wszystkie tegoroczne sukcesy to efekt ciężkiej pracy. Co prawda nie spodziewałam się, że sukcesy przyjdą tak szybko, ale byłam przekonana, że ciężka praca prędzej, czy później przyniesie efekty.”

– mówi Wiktoria Nnaka.

„Arnold Classic to gigantyczne wyzwanie, ale dam z siebie wszystko. Wygrana byłaby najlepszym prezentem świąteczny, jaki mogę sobie wymarzyć”

 – uśmiecha się Nnaka.Zawodniczka trenuje w rodzinnym Koszalinie trzy razy dziennie – dwa treningi to typowe treningi kardio, jeden – siłowy. Największym wyzwaniem z jakim musi się zmierzyć Nnaka jest jednak pandemia i komplikacje proceduralne z nią związane. Aby wjechać na teren Hiszpanii zawodniczka musi mieć negatywny wynik testu na koronawirusa, który będzie wykonany najpóźniej 72 godziny przed wjazdem do Hiszpanii. Problemem jest czas oczekiwania na wynik testu w Polsce – przy aktualnej liczbie zachorowań czas oczekiwania na wynik jest dłuższy. Zawodniczka stara się jednak nie tracić optymizmu.

„Dbam o siebie, moja aktywność ogranicza się w zasadzie do przemieszczania się pomiędzy domem, a treningami. Całe szczęście mam możliwość korzystać z prywatnej siłowni, na której jestem sama podczas treningu.”

–  wyjaśnia Nnaka.Podczas zawodów zawodniczkę wspierają trenerzy. Rodzina i znajomi za to zawsze kibicują jej z domu, śledząc w Internecie transmisje na żywo.Za Wiktorię trzymają kciuki również czołowi Polscy sportowcy i ambasadorzy Olimp Sport Nutrtion, którzy odnieśli już sukces podczas zawodów Arnolda Schwarzeneggera:

  • Szymon Łada (srebro w 2018 roku oraz brąz w 2019),
  • Daniel Poniedziałek (złoto w 2019 roku).

Wiktorii kibicuje również cały zespół Olimp Sport Nutrtion.

„Jesteśmy dumni z tegorocznych występów naszej ambasadorki – mówi Maciej Jaskot, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Olimp Labs. – Trzymamy kciuki za Wiktorię. To niezwykle utalentowana zawodniczka, która robi ogromną furorę na międzynarodowych imprezach. Pamiętajmy, że ma dopiero dziewiętnaście lat i to dopiero początek jej kariery. Jednak tempo, w jakim się rozwija, pozwala nam sądzić, że nie zatrzyma się przez długie lata.”

– podsumowuje Jaskot.

Arnold Classic Europe to europejska część IFBB Arnold Sports Festival, znanego również jako Festiwal Sportowy im. Arnolda Schwarzeneggera. To coroczne wydarzenie, na które składa się: profesjonalna kulturystyka (Arnold Classic), strongman (Arnold Strongman Classic), fitness, sylwetka i weekendowe targi bikini.


Olimp Sport Nutrition to marka odżywek i produktów dedykowanych profesjonalnym sportowcom oraz osobom aktywnym, trenującym rekreacyjnie. Produkty wytwarzane są w nowoczesnych laboratoriach firmy farmaceutycznej Olimp Labs oraz poddawane ścisłym kontrolom i badaniom.  Olimp Sport Nutrition należy do Olimp Labs – polskiej firmy farmaceutycznej założonej w 1990 roku, która zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników. Olimp Labs posiada w swoim portfolio 600 produktów, które dystrybuuje do 100 krajów na całym świecie.

inf., zdj. Olimp Sport Nutrition