Akrobaci AKS Darzbór Szczecinek punktują w Mistrzostwach Polski

Akrobaci AKS Darzbór Szczecinek punktują w Mistrzostwach Polski

W niedzielę 6 grudnia w Zielonej Górze zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce. Jedynym klubem
z woj. zachodniopomorskiego, który stanął do rywalizacji na tym poziomie sportowym był AKS Darzbór Szczecinek. Warto dodać, że zawody są przeprowadzane  w ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego, w którym sportowcy wszystkich dyscyplin zdobywają punkty dla klubów, ale także dla swoich gmin, miast i powiatów.

Najlepszy wynik uzyskał reprezentant Darzboru – Alex Mandić. Zawodnik zakwalifikował się do finału w skokach na ścieżce kl. III i zajął 7 miejsce. Poza Alexem o punkty walczyli – Zofia Tomaszewska i Miłosz Piecewicz. Trenerzy – Ryszard Zawada i Krzysztof Zawada zdecydowali się wystawić zawodników w Mistrzostwach Polski mimo ograniczonych możliwości treningowych związanych z dostępem do sali akrobatycznej.  Jak powiedział nam R. Zawada problemy rozpoczęły się wraz z początkiem roku szkolnego, gdy OSiR Szczecinek drastycznie zmniejszył Klubowi liczbę godzin treningowych na sali SP7.

Naszemu Klubowi wyznaczono jedynie 2 dni treningowe w tygodniu w późnych godzinach wieczornych i dodatkowo 3 godz. w sobotę. Praktycznie uniemożliwia nam to prawidłowe prowadzenie szkolenia, nie wspominając o nowych grupach naborowych. Podsumowując ogólny czas użytkowania sali, pozostał nam tak naprawdę wyłącznie 1 dzień treningowy tygodniowo. Zgromadzony przez lata specjalistyczny sprzęt sportowy stoi w pozostałe dni bezużyteczny – w tym m.in. 14-metrowa ścieżka do skoków airtrack. W tej sprawie została już złożona skarga do Rady Miasta -relacjonuje Trener.

Warto zaznaczyć, że w poprzednim roku AKS Darzbór zajął 3 miejsce drużynowo w makroregionie w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i osiągnął najlepszy wynik indywidualny i drużynowy wśród klubów w naszym województwie.Jak usłyszeliśmy od szkoleniowców, obecna ekipa młodych skoczków dobrze rokuje na przyszłość, a przed nimi jeszcze jeden pełny rok startów w tej kategorii. Stąd decyzja trenerów o rywalizacji w ważnej imprezie centralnej w tym roku, mimo wszelkich utrudnień.