Nowe pomosty pływające pojawią się na jeziorze Klukom w Choszcznie

Nowe pomosty pływające pojawią się na jeziorze Klukom w Choszcznie

Jezioro Klukom w Choszcznie zmienia się dla miłośników turystyki i rekreacji. Pobyt nad akwenem uatrakcyjnią niebawem pomosty pływające. Ich zakup i montaż będzie efektem unijnej pomocy Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 oraz zaangażowania LUKS „Wodniak” Choszczno. W czwartek, 3 września 2020 roku w Choszcznie umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz i prezes klubu Dariusz Bajdula.

Zakup pomostów pływających wraz z akcesoriami dla przystani Międzyszkolnego Ośrodka Sportów Wodnych przy Zespole Szkół nr 1 ma poprawić infrastrukturę turystyczno-rekreacyjną nad jeziorem Klukom. Mają tworzyć boiska do gry w kajak polo wyposażone w piłkochwyty, siatki i zegary elektroniczne pozwalające na organizowanie różnych turniejów, imprez i zawodów. Pomosty nie wymagają corocznej konserwacji i są odporne na promieniowanie UV. Ich montażu można dokonać bez specjalistycznych narzędzi. Urządzenia mają pojawić się na akwenie jeszcze w tym miesiącu.

To jest inwestycja wielowymiarowa. Spełnia oczekiwania mieszkańców ceniących ruch i rekreację, zadowala turystów stawiających na aktywność wodną, ale także wychodzi naprzeciw oczekiwaniom sportowców uprawiających widowiskową dyscyplinę kajak polo – podkreślił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Koszt inwestycji oszacowano na 340 tys. zł. Unijne wsparcie, jakie Ludowemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Wodniak” Choszczno przekaże Urząd Marszałkowski wyniesie prawie 290 tys. zł. Środki trafią do beneficjenta za pośrednictwem Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Lider Pojezierza”.

Nowa infrastruktura jest bardzo potrzeba. Będzie mieć różnorakie zastosowanie. Ich modułowa konstrukcja pozwoli na dowolne łączenie elementów umożliwiających przeprowadzenie m.in. przedsięwzięć sportowych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej – przyznał prezes LUKS „Wodniak” Choszczno Dariusz Bajdula.

Fundusze pochodzą z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.

inf., zdj. Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego