Ultramaraton rowerowy po województwie kujawsko-pomorskim. Robinsonada startuje 20 sierpnia

Ultramaraton rowerowy po województwie kujawsko-pomorskim. Robinsonada startuje 20 sierpnia

Już 20 sierpnia 2020 r. wystartuje I edycja Robinsonady – survivalovo-bikepackingowego eventu rowerowego po województwie kujawsko-pomorskim. Jest to ultramaraton rowerowy adresowany zarówno dla osób rozpoczynających swoją rowerową przygodę, jak i dla absolutnych rowerowych freaków.
Początek i koniec trasy zaplanowany został, w porozumieniu z Władzami UMK, w miasteczku akademickim. Jako Organizatorom, zależy nam na ukazaniu uroczych zakątków naszego województwa oraz jego promocji, w szczególności, iż na Robinsonadę zapisują się już uczestnicy z całej Polski (nie tylko Toruń, Bydgoszcz i okolice, ale również: Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Łódź, Koszalin, Płońsk, Sosnowiec, Słupsk, Białystok, Stargard, Bielsko-Biała, Inowrocław, Kalisz, Plewiska czy Kościerzyna).
Robinsonada to ultramaraton rowerowy, którego trasa prowadzi przez województwo kujawsko-pomorskie. Ma ona charakter gravelowy, o umiarkowanym stopniu trudności i limicie czasu 85h. Organizator pragnie udostępnić Uczestnikom możliwość przejechania około 475-kilometrowej malowniczej trasy, która prowadzi po sielankowych wioskach, pięknych lasach i wokół przecudnych jezior. Jej trasa przebiega również przez główne miasta. Ukazuje więc ona w zróżnicowany sposób zarówno przyrodnicze, jak i urbanistyczne zaułki województwa.

Robinsonada to piękne krajobrazy, doznania a przede wszystkim – Ludzie.
Tacy, którzy czują więcej i chcą więcej. Dlatego wsiadają na rower i rozwijają skrzydła. Niosą ich dwa koła, ale przede wszystkim pasja, marzenia, siła charakteru i pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego.
Robinsonada jest wydarzeniem survivalowo – bikepackingowym, tak więc zadaniem Uczestnika jest nie tylko rozłożenie własnych sił, ale również dobór odpowiedniego ekwipunku niezbędnego do przeżycia tej wspaniałej przygody i zostania prawdziwym Robinsonem!
Uczestniku, przed Tobą przygoda, tajemnica oraz współzawodnictwo… ale takie wiesz, z dyskretnym mrugnięciem do siebie.
Jeśli to czujesz – bądź z Nami!
Przydatne linki:
Regulamin wydarzenia: https://robinsonada.com.pl/regulamin/
Zapisy: https://competit.pl/w/9548/
Wydarzenie FB – https://www.facebook.com/events/578131336107260/
Fanpage FB – https://www.facebook.com/Robinsonada-103594014738688/
Strona www – https://robinsonada.com.pl/

inf., zdj. organizatorzy