Miasta zamykają tereny rekreacyjne i place zabaw

Miasta zamykają tereny rekreacyjne i place zabaw

23.03.2020
Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju spowodowała, że coraz więcej miast ogranicza dostęp do terenów i urządzeń, które leżą w obszarze ich jurysdykcji. Nie inaczej postępują włodarze na Pomorzu.
Kołobrzeskie place zabaw zostały ogrodzone, bądź też oznaczone taśmą. Prezydent Anna Mieczkowska apeluje o zaniechanie wyjść z domu, gdy nie ma takiej potrzeby. Odpowiednie komunikaty wydaje również policja. Słoneczna pogoda zachęcająca do spacerów, ale niestety tym razem nie jest naszym sprzymierzeńcem w walce z epidemią.
Miasto Koszalin również zamyka swoje tereny rekreacyjne i place zabaw. By nie łamano tych zakazów do pilnowania zaangażowano straż miejską. Dodajmy, że w obu wspomnianych miastach zniesione zostały strefowe opłaty parkingowe.
Szczeciński Zakład Usług Komunalnych zamyka wszystkie obiekty należące do miasta. Te również patrolowane będą przez straż miejską. Dodatkowo Prezydent Piotr Krzystek na mocy rozporządzenia ustanowił zakaz spożywania napojów alkoholowych w strefie na szczecińskich bulwarach. Wspomnieliśmy o niej przy okazji w jednym z ubiegłorocznych artykułów o szczecineckim „piwku pod chmurką”.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy z kolei nie planuje się zamknięcia tego typu obiektów rekreacyjnych w przytoczonym w artykule Szczecinku.
Zakrojona na szeroką skalę popularna ogólnopolska akcja pod hasłem #zostanwdomu może być podstawą do zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju. Pamiętajmy o tym i nie lekceważmy odgórnych zaleceń.