SCOTT MTB Challenge startuje równocześnie z wiosną.

SCOTT MTB Challenge startuje równocześnie z wiosną.

Zima ma się ku końcowi i czas myśleć o kampanii wiosennej. Pierwszego dnia wiosny Scott MTB Challenge rozpoczyna działalność i zaprasza kolarzy do ścigania się na terenach województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego. Po sukcesie poprzedniej edycji nie zwalniamy tempa i prezentujemy Wam 8 edycji na rok 2020!!!.

– Pierwszy będzie Bledzew – Mekka Singli Andrzeja Musialskiego i Marka Jarosa. 21 marca na trasie kolarze będą mieli co robić, singiel za singlem i trasa malownicza, aż się będzie czasami chciało zatrzymać. Lecz nie będzie takiej możliwości, bo jak singlowo, to i szybko. I nie ma zmiłuj, zaraz najadą Ci „nieznośni” kolarze bezlitośni w swej woli, aby zwyciężyć …

– Santok 5.04 – już kolejny raz będzie gościł kolarzy górskich. Staropiastowski gród i zachodni przyczółek Polski przywita sportowców szybkimi duktami i kilkoma technicznymi zjazdami. 600 m w pionie wymyślił Darek Dudarewicz. Kogo nie będzie, niech żałuje.

Choszczno 19.04, to już tereny województwa zachodniopomorskiego. Wyścig można nazwać płaskim choć nie do końca… Fakt, większość będzie płaska wokół jeziora Klukom lecz „diabeł” karty rozdawał będzie na „miejskiej górze”, a tam to już praktycznie sekcje XC włącznie ze zjazdem po długich schodach. Choszczno częstuje kolarzy zimą podbieganiem pod schody, a latem karkołomnym zjazdem. Lecz bez strachu, da się udowodnili to zawodnicy już niejednokrotnie. Do tego jak płasko to i szybko i tutaj pole do popisu będą mieli tzw. siłacze. Kto będzie to przekona się, że wyścig organizowany przez Jacka Kuzynina (2X3) to zawsze święto cyklistów. Byłem, wiem i polecam…

24.05. Strzelce Krajeńskie. Stolica polskiego przełaju tym razem zaprasza na MTB. Organizator to Stowarzyszenie FSD . Jak „pomarańczowi” biorą się za coś, to wychodzi to mistrzowsko. Rytm do działania nadaje wielokrotny lider Mistrzostw Polski Rafał Chmiel. Jesteście ciekawi jaka trasę Wam ułożył zdobywca biało-czerwonej koszulki? To zapraszam. Ja jestem bardzo ciekawy.

7.06. Zwierzyn. FSD Sport się rozkręca i organizuje kolejny wyścig. Niedaleko Strzelec Kr. Co nie znaczy, że trasa ta sama. Wielość i ogrom możliwości tamtejszych lasów czyni ten wyścig jeszcze bardziej elektryzującym. Co też wymyślili dla swoich koleżanek i kolegów organizatorzy??? Przyjedźcie i się przekonajcie na swej „wycieniowanej” skórze kolarskiej…

30.08. Lubniewice Zacznę z wysokiego C, a właściwie z wysokiego M…Lubniewice to miejsce, w którym nagrano „Sztukę Kochania” o nie kto innym jak o Michalinie Wisłockiej Miejsce wyścigu nosi nazwę „Park Miłości”, a do tego dodajemy rewelacyjną trasę z poprzedniego roku po terenach Uroczyska Lubniewsko i miłość do kolarstwa Przemka Burdzińskiego . To już wystarczające składniki przepisu na udane MTB. Już się nie mogę doczekać spotkania w Parku Miłości… Trasa PRO około 50 km i aż 800 metrów w pionie. Prawda, że można pokochać kolarstwo Górskie???

-19.09. Police to najpiękniejszy skraj Puszczy Wkrzańskiej. Genialne tereny do kolarstwa górskiego. Single, piaszczyste zjazdy lub podjazdy, wąwozy przez lokalesów nazywane Kanionami. Podjazd pod Dąb Bogusława, walka z Grubą Bertą, czy podjazd Słomiany Zapał to już stałe element trasy polickiego wyścigu, gdzie trasę układa Burza Na Rowerze… Burza obiecuje kilka niespodzianek i 1000 metrów w pionie. Będzie mistrzowsko, bo jak co roku odwiedzi nas pan Andrzej Makowski. Policzanin i legenda polskiego kolarstwa, wicemistrz świata ze Szwajcarii w 1980. Kto wpada się pościgać i uścisnąć rekę Mistrza???

-Międzychód 27. 09. FINAŁ!!! Charytatywnie Scott MTB Challenge kończy sezon letni. W poprzednim roku organizatorzy wraz z uczestnikami wyścigu uzbierali ponad 50.000 tyś. złotych na cele charytatywne. Sam wyścig jak zwykle u Arkadiusza Marciniaka nienaganny. Typowy maraton MTB a więc single, szerokie przejazdy po okolicznych lasach, dukty i kilka elementów technicznych. Kolarze są wielcy i wielkich oraz szczodrych sercach i jak trzeba grubych portfelach. Nie może Nas tam zabraknąć !!!

Kłaniam się pięknie Chabas – Przemek Chabas Chabasiński

Jadą z nami: Salon Rowerowy Piątek – SCOTT Gorzów Wlkp, Serwis Nart | SCOTT Sports Polska | 2×3 S.A. | M34 Manhattan Business Center | Verge Polska | FizjoFitting | Shimano-MTB | ABUS Polska | ProX części i akcesoria rowerowe | MarboPur  |  Aktywne Pomorze 24  |  MTB XC PL  | Fizjofitting-Marcin Leśko.