W Zwierzynie wystartowała liga kolarstwa przełajowego Scott Cyclocross Challenge

W Zwierzynie wystartowała liga kolarstwa przełajowego Scott Cyclocross Challenge

20 października w Zwierzynie koło Strzelec Krajeńskich odbyła się pierwsza edycja zimowego cyklu Scott Cyclocross Challenge. To już drugi sezon, gdy na ścianie zachodniej kolarze mają możliwość rywalizować w najtrudniejszej odmianie kolarstwa… W dniu inauguracji cyklu wystartowało 147 zawodniczek i zawodników. Pierwsza edycja po stokroć udana… i było kilka elementów, które się na to złożyły. Po pierwsze ciężka praca organizatorów FSD Strzelce Krajeńskie oraz Gminy Zwierzyn. Po drugie osoba Mariusza Gila, który jest ambasadorem całego cyklu Scott Cyclocross Challenge, a po trzecie „fenomen tradycji” kolarskiej w tym właśnie rejonie Polski. Znawcy tematu wiedzą, że ziemia strzelecka wydała wielu znakomitych kolarzy od Edwarda Piecha zacznę, a na Michale Palucie (aktualnym Szosowym Mistrzu Polski) skończę. W międzyczasie to oczywiście nie mniej znane nazwiska, takie jak Paweł i Kacper Szczepaniakowie, Sylwek Janiszewski czy znakomici Dariusz oraz Mariusz Gilowie. Bo, jak zwykł mawiać wieloletni trener LKS Pom Strzelce Krajeńskie pan Józef Szymański: „Utalentowany kolarz da sobie radę latem na szosie i zimą na przełaju”. Tak więc frekwencja bardzo duża, trasa znakomicie przygotowana, posiana krótkimi hopkami, obowiązkową piaskownicą oraz wieloma zakrętami i zakosami, wymagającymi od zawodników cały czas uwagi i zmiany tempa. Zawodnicy właściwie we wszystkich kategoriach dawali radę, no bo czemu mieliby nie dawać, gdy spragnieni byli przełajowego ścigania po wiosenno-letniej przerwie. Zwierzyn gościł kilku aktualnych mistrzów polski w kategoriach Masters, że wspomnę tylko Rafała Chmiela (FSD Sport) oraz Dariusza Hleka (Baltic Home Świnoujście) oraz, co szczególnie cieszy, kilka licznie reprezentowanych akademii kolarskich dla młodzieży (Zachodniopomorska Akademia Kolarska, Szkółka Kolarska ze Zbąszynka od A. Boneckiego, LKS Pom Strzelce Krajeńskie, AMG Cybinka) i jeszcze kilka mniej licznie reprezentowanych. Kropkę nad i postawiła piękna słoneczna pogoda, która przywiodła na trasę wielu kibiców cyclocrossu. Atmosfera jak w Belgii – znakomity DJ dwoił się i troił, grając znakomite house’owe kawałki i zagrzewając zawodników do walki.
Frytki wielkie na trzy palce do nabycia w punkcie gastronomicznym (a nie mówiłem, że jak w Belgii) tylko żeby tak trochę przymroziło i popadało to byłoby jeszcze bardziej przełajowo. Licząc na zmianę pogody na lepszą, zapraszam kolarzy z całej Polski w imieniu następnego organizatora tj. Zachodniopomorskiej Akademii Kolarskiej do Choszczna 27 października – tam też będzie przełajowo, bardzo przełajowo…
Wygrał nie kto inny, jak Mariusz Gil z ekipy Euro Bike Kaczmarek Electric Team – gratulujemy, a poniżej pozostałe wyniki z wyścigu Scott Cyclocross Challenge w Zwierzynie (pełne wyniki).

Pozostałe wyniki poniżej:

Masters 1:
1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
2. Maciej Iwko – Thule Team
3. Bartosz Mikołajczak –  ProFit Bike JAAN

Masters 2:
1. Rafał Chmiel – FSD Sport
2. Jacek Rogowski
3. Piotr Nowacki

Masters 3:
1. Dariusz Hlek Baltic – Home Świnoujście
2. Tomasz Jarząbek – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
3. Sebastian Śledzik -DT FOR ME

Masters 4:
1. Grzegorz Repiński  – Kościerzyna

Cyklosport :
1. Piotr Mierzyński Scott – Scott Chrobry Głogów
2. Artur Małkowski – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
3. Michał Konradowski – 2×3

Junior:
1. Kacper Szabunia – LKS Pom Strzelce Krajeńskie
2. Filip Szałek – LKS Pom Strzelce Krajeńskie
3. Jakub Ledzianowski

Junior Młodszy:
1. Bartosz Wentland – Akademia Kolarska Bonecki Zbąszynek
2. Bartłomiej Bacieczko – LKS Pom Strzelce Krajeńskie
3. Jakub Ledzianowski– Akademia Kolarska Bonecki Zbąszynek

Młodzik:
1. Ksawery Adaszak – Akademia Kolarska Bonecki Zbąszynek
2. Jan Skupiński – LKS Pom Strzelce Krajeńskie
3. Dawid Lewandowski – Akademia Kolarska Bonecki Zbąszynek

Żak:
1. Jan Błyskoń – Akademia Kolarska Bonecki Zbąszynek
2. Dariusz Fytryk – AMG Cybinka
3. Wojciech Cierpicki – Bosco Team

Żakini:
1. Inga Ostojska
2. Hania Skupińska
3. Nikola Ledzion

MTB CX Kobiety:
1. Nikola Szulc – AMG Cybinka
2. Nina Wasij – LKS Pom Strzelce Krajeńskie
3. Alicja Fecak

MTB CX  Mężczyźni:
1. Bartosz Gryka
2. Tomasz Misjan – FSD Sport
3. Sławomir Kasprzyk

inf. Przemek “Chabas” Chabasiński
zdj. Fotografia Sportowa – Dulny Foto