Nadciąga wielki finał Scott MTB Challenge

Nadciąga wielki finał Scott MTB Challenge

Wielkimi krokami zbliża się finał wyścigów rowerowych ligi Scott MTB Challenge, który odbędzie się 22 września w Międzychodzie. W trakcie nadciągającej IX edycji czekają na nas największe emocje, ponieważ będzie to ostatnia okazja do wywalczenia lepszej pozycji w klasyfikacji generalnej wyścigu, a także świetna okazja, aby walczyć o wspaniałe nagrody. W trakcie dotychczasowych wyścigów zawodnicy mieli okazję rywalizować w następujących lokalizacjach: Słubice, Strzelce Krajeńskie, Lubniewice, Choszczno, Police, Santok i Cybinka. Lubniewice zaoferowały blisko 250 kolarzom trasę o długości 42 km w przypadku kategorii PRO, 27 km dla Classic i 12 km dla dystansu FUN. Przewyższenia sięgały w okolicach 700 m, a trasa prowadziła głównie przez urokliwe tereny leśne z licznymi zjazdami i podjazdami. Zwycięzcą w kategorii Open – PRO wśród mężczyzn okazał okazał się Rafał Chmiel FSD Sport z czasem 01:43:20, a wśród kobiet Marta Balcerzak JF Duet Goleniów z czasem 02:07:49. Dalsze zmagania odbyły się w Choszcznie, gdzie czekała do pokonania trasa prowadząca wokół jeziora Klukom i przez Miejską Górę. Na linii startu stanęło ponad 150 zawodników, wśród których na dystansie PRO zwyciężył Mariusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team z czasem 01:54:29. Wśród Pań pierwsza do mety dojechała Agnieszka Kachel Marbopur Międzychód Team Bike ze stratą 1 okrążenia. Następnie, 4 sierpnia zawody odbył się na terenie Puszczy Wkrzańskiej w Policach. Na 175 śmiałków czekała trasa Pro o długości 52 km (cztery pętle), Classic ok. 26 km (dwie pętle) i Fun – 7 km, a na niej liczne single, zjazdy i podjazdy.  W Policach na dystansie PRO wygrał Paweł Piotrowicz PPbike Sklep Rowerowy z czasem 02:25:42 oraz Ewa Jaros Jaros Bike ze stratą 1 okrążenia. W Santoku wyścig odbywał się na terenie Puszczy Gorzowskiej i zahaczał o jezioro Racze, gdzie przybyło ponad 170 zawodników. Rywalizowali standardowo na dystansie PRO (50km), Classic (25km) i FUN (7km).  Pierwszy do mety na dystansie PRO dojechał zwycięzca z Choszczna Mariusz Gil Euro Bike Kaczmarek Electric Team z czasem 01:51:44. Pierwsza wśród kobiet do mety dojechała Milena Bogucka Romet Factory Team z czasem 02:20:47. Poprzedzającym finał wyścigiem była rywalizacja w Cybince, która przyciągnęła blisko 190 zawodników. Na dystansie Pro dominował zwycięzca edycji z Lubniewic Rafał Chmiel FSD Sport z czasem 02:04:55. Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się Monika Gilewska z czasem 02:57:26.

Polub naszą stronę na Facebooku
i dołącz do wciąż rosnącego grona czytelników na Pomorzu!

 

Szczegółowe wyniki dla dystansów PRO, Classic i FUN z każdej edycji dostępne są pod adresem: https://pomiarczasusprint.pl/wyniki/

Przed wielkim finałem ligi SCOTT MTB Challenge, który odbędzie się w Międzychodzie klasyfikacja generalna przedstawia się następująco: KLASYFIKACJA GENERALNA – PRO OPEN: I Ewa Jaros Jaros Bike – 505 pkt.

II Kinga Budny Aga Team MTB – 352 pkt.

III Iwona Berg Thule Team K2 – 258 pkt. I Tomasz Misjan FSD Sport – 370 pkt. II Piotr Jarmużewski 3 2×3 Racing Team – 368 pkt. III Marek Budny Aga Team MTB – 357 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA – CLASSIC OPEN:

I Liliana Żmija FSD Sport – 517 pkt. II Jana Kulikowa Zahnklinik Słubice Cycling Team – 464 pkt. III Elwira Kosicka BRENDERUP TEAM – 435 pkt.

I Jakub Dereń 1142 Scott Cyklomaniak – 544 pkt.

II Michał Ceglewski Zahnklinik Słubice Cycling Team – 384 pkt.

III Arakadiusz Ostojski FSD Sport – 383 pkt.

KLASYFIKACJA GENERALNA – DRUŻYNOWA:

I THULE TEAM – 2240 pkt.

II FSD Sport – 2151 pkt.

III AGA TEAM – 1592 pkt.

Ostatnia edycja zawodów odbędzie się w Międzychodzie, a dokładnie we wsi Mokrzec, gdzie zlokalizowana zostanie linia startu i mety zawodów. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00 i odbędzie się na dystansach PRO – 56 km, Classic – 28 km i FUN ok. 7 km. Tegoroczna edycja będzie miała charakter charytatywny i zebrane w trakcie wyścigu środki za pomocą loterii fantowej oraz licytacji przekazane zostaną na rzecz chorego dziecka z terenu Gminy Międzychód.

Zapisów można dokonywac pod adresem: https://www.e-gepard.eu/show-contest/696