Kaszane przysmaki w Trzebiatowie. 27 i 28 lipca odbędzie się Trzebiatowskie Święto Kaszy

Kaszane przysmaki w Trzebiatowie. 27 i 28 lipca odbędzie się Trzebiatowskie Święto Kaszy

Kto upuścił z baszty obronnej misę z gorącą kaszą? Dlaczego baszta nazwana została kaszaną? 27 i 28 lipca br. odbędzie się Trzebiatowskie Święto Kaszy, podczas którego uczestnicy poznają miejską legendę, a także wezmą udział w zabawach, występach i konkursach.
Trzebiatowskie święto kaszy nawiązuje do legendy, głoszącej o misce kaszy, która spadając z baszty obronnej uratowała Trzebiatów przed najazdem Gryficzan. Uczestniczący w tegorocznym wydarzeniu będą mieli okazję spróbować kaszy po rycersku, wziąć udział w korowodzie i Jarmarku Norbertańskim, obejrzeć spektakl biała dama oraz pokazy walk rycerskich, a także podziwiać wieczorne, sztuczne ognie. Czas umilą również muzyczne występy.
W ramach imprezy odbędzie się konkurs kulinarny Kaszane Przysmaki w którym uczestniczyć będą mieszkańcy Trzebiatowa oraz turyści. Zostaną w nim zaprezentowane potrawy w skład których wchodzą różne rodzaje kasz. Laureaci wyłonieni w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Wydarzenie, wspierane przez Pomorze Zachodnie, organizuje Trzebiatowski Ośrodek Kultury.

inf. UM Szczecin