Rekordowa liczba uczestników 36. Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego

Rekordowa liczba uczestników 36. Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego

W minioną niedzielę Szczecinek już po raz 36 gościł biegaczy z całej Polski i również zza granicy z okazji 36. Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego.

Po dokonaniu oficjalnego rozpoczęcia imprezy o godz. 8.55 przeprowadzono pierwsze konkurencje biegowe przeznaczone specjalnie dla dzieci i młodzieży, które poprzedzały bieg główny. Tegoroczna impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem czego dowodem byli licznie przybyli kibice oraz zawodnicy. Na linii startu biegu głównego na dystansie 10 km stawiła się rekordowa liczba 799 osób z czego 793 dotarły do mety. Trasa prowadziła przez szczecineckie ulice począwszy od ronda św. Katarzyny Aleksandryjskiej, następnie Warcisława IV, ul. Wyszyńskiego, ul. Władysława Bartoszewskiego, Bohaterów Warszawy, ul. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, ul. Jasną, ul. Ordona, ul. 3-go Maja, ul. Mickiewicza, aż do mety, która znajdowała się na płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Piłsudskiego 1 – każdy zawodnik musiał pokonać dwa okrążenia. Po zakończonych zmaganiach odbyła się ceremonia wręczania nagród dla najlepszych biegaczy, w której uczestniczyli oficjele miasta Szczecinka oraz goście z miasta partnerskiego Noyelles sous Lens.
Zwycięzcą biegu głównego w kategorii Open po raz drugi okazał się Białorusin Slavenski Ilya z czasem 00:30:29, a tuż za nim znalazł się Didovodiuk Dmytro z Ukrainy z czasem 00:30:54. Trzecie miejsce zajął Rybak Sergii z Ukrainy z czasem 00:30:55.
Organizatorami imprezy byli OSIR Szczecinek i Miasto Szczecinek.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia dostępnej na naszym profilu facebookowym: AktywnePomorze24.

Pełne wyniki biegów młodzieżowych:

http://www.bieg.szczecinek.pl/aktualnosci/wyniki-biegow-mlodziezowych2.html

Pełne wyniki biegu głównego:

http://www.bieg.szczecinek.pl/aktualnosci/wyniki-biegu-ulicznego-memorial-winanda-osinskiego.html