W Barwicach odbył się Piknik Rodzinny

W Barwicach odbył się Piknik Rodzinny

17 czerwca na Stadionie Miejskim w Barwicach tradycyjnie już odbył się Piknik Rodzinny. Otworzył go prezes MGLKS Błonie Barwice Grzegorz Tomaszewicz, który wraz z trenerem Jackiem Nogą poprowadził także gry i zabawy. Całość rozpoczęto od wspólnej rozgrzewki, a następnie każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji były m.in. zamek i zjeżdżalnia dmuchana, Foot Dart, dmuchane kule Bumper Balls, duże bańki mydlane, malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki, grill, kawa, ciasto upieczone przez rodziców dzieci grających w klubie. Prawdziwą atrakcją były konkurencje, w których udział brały dzieci wraz z rodzicami, czyli tor przeszkód dla rodzinnych trójek a w nim wyścigi na nartach trzyosobowych, slalom z piłką i przetaczanie opon. Odbyły się biegi dookoła boiska w poszczególnych kategoriach od najmłodszych aż po rodziców. Na dwóch boiskach cały czas rozgrywane były mecze piłki nożnej, ale największym chyba zainteresowaniem cieszyły się mecze kobiet. Mamy zawodników Błoni grały bardzo widowiskowo i trzeba przyznać bardzo twardo, ale całe szczęście obyło się bez kontuzji. Po mamach na boisku zmierzyli się tatusiowie, którzy zagrali mecz z trenerami Błoni. Konkurencje sportowe były przeplatane świetnymi występami artystycznymi dzieci tańczących i śpiewających pod okiem Justyny Krzyżanowskiej w Ośrodku Kultury i Turystyki w Barwicach Wszyscy biorący aktywny udział w pikniku otrzymywali losy, spośród których na koniec można było wylosować atrakcyjne nagrody.
Piknik ten pokazał jak duże jest zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Rodzice organizacyjnie, a także poprzez udział w grach i zabawach dali świetny przykład dla swoich pociech. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.
Organizatorem był klub sportowy Błonie Barwice oraz Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe Partner, przy wsparciu Ośrodka Kultury i Turystyki w Barwicach oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Możliwych. Piknik dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku w ramach projektu ”Piknik Rodzinny – Rusz rodzica z kanapy” oraz Urząd Miejski w Barwicach.

inf., zdj. Grzegorz Tomaszewicz