Ranczo Panderossa

Ranczo Panderossa

Ranczo Panderossa położone jest w środku lasu na Pojezierzu Drawskim, w Gwdzie Wielkiej koło Szczecinka. Ośrodek mieści się na 30 ha łąk i lasów z bezpośrednim dostępem do Jeziora Wielimie i własną plażą. Piękne tereny, bogactwo ptaków wodnych na czele z czaplą siwą i kormoranami, obfitość zwierzyny i runa leśnego – sprawiają, że miejsce jest wyjątkowe. Jelenie, sarny, zające można spotkać każdego ranka lub wieczora. Przez jezioro przepływa rzeka Gwda, która stanowi nie lada atrakcję dla amatorów spływów kajakowych, które organizujemy. Bliskość Szczecinka o licznych walorach turystyczno – sportowych, a także sąsiedztwo Białego Boru czy Bornego Sulinowa stwarza dodatkowe atrakcje dla turystów.

Na ternie ośrodka znajduje się mini zoo, w którym z roku na rok przybywa coraz więcej zwierząt. Mieszkają tam kury, króliki, owce, koziołki, kucyki oraz kangury. Dla naszych wczasowiczów mamy wiele atrakcji zaczynając od strefy wypoczynku, placu zabaw dla dzieci, boiska sportowego, basenu ogrodowego, wypożyczalni rowerów, sprzętu wodnego, a kończąc na natural spa. Osobom zainteresowanym sportami wodnymi proponujemy naukę pływania na widnsurfingu pod nadzorem instruktora.
Ranczo Panderossa to również wspaniałe miejsce na organizację imprez okolicznościowych w pięknej sali urządzonej w stylu rustykalnym , a także w plenerze przy grillu czy ognisku. Już od kilku lat Panderossa zmienia się, a właściciel Filip Kiedel poszukuje coraz to bardziej innowacyjnych i nietypowych atrakcji. I tak w czerwcu tego roku ruszył pierwszy w Polsce glamping w namiocie sferycznym, czyli 50 m apartament z kominkiem, pięknym widokiem na jezioro i pola, z możliwością relaksu pod gołym niebem w bali ogrodowej (saunie mokrej). Już dziś zapraszamy, bo wkrótce powstaną kolejne namioty, także eventowe. Glamping, czyli luksusowe biwakowanie w przestronnym, klimatyzowanym pomieszczeniu z własną kuchnią oraz łazienką, to stosunkowo młode zjawisko w pejzażu branży turystycznej. Nocleg pod gwiazdami, ale z kuchnią, sofami i piecem opalanym palnikiem.
Żadnego kompromisu między CZASem DLA RODZINY a KOMFORTem.

Producentem i dystrybutorem tego rodzaju namiotów sferycznych jest polska firma Polidomes International, która już od 8 lat produkuje konstrukcje geodezyjne na całym świecie.