W Aquaparku w Jarosławcu powstaje najdłuższa w Polsce, ponad 240-metrowa, zjeżdżalnia

W Aquaparku w Jarosławcu powstaje najdłuższa w Polsce, ponad 240-metrowa, zjeżdżalnia

Aquapark Panorama Morska w Jarosławcu z unikatowymi atrakcjami na skalę europejską. Turystyczna inwestycja z mocnym wsparciem eurofunduszy. 

Znajdujący się w Jarosławcu przy ulicy Uzdrowiskowej 15 Aquapark Panorama Morska rozbudowuje się. 11 nowych zjeżdżalni, w tym ta najdłuższa w Polsce ponad 240-metrowa, ma niebawem nie tylko zwiększyć ruch turystyczny na Pomorzu Zachodnim, ale przede wszystkim przedłużyć letni sezon nad Morzem Bałtyckim. Unikatowe atrakcję powstaną w gminie Postomino do końca 2019 roku. Umowę unijnego dofinansowania inwestycji podpisali we czwartek, 24 maja 2018 roku w Koszalinie, wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz prezes spółki TROPICOCO Katarzyna Zielińska.
Zjeżdżalnie, które ulokowane zostaną na trzech kondygnacjach jarosławieckiego aquaparku Panorama Morska zajmą powierzchnię prawie 6 tys. m2. Wśród 11 z nich będzie najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce i jedna z najdłuższych w Europie o długości ok. 243 metrów. Jej nietypowa, a wręcz unikatowa konstrukcja o szerokości aż 2,5 metra umożliwi zjazd nawet 4-osobowymi pontonami. Dodatkowo wykorzystane zostaną technologię multimedialne, umożliwiające emisję dźwięków i świateł, a nawet obrazów wyświetlanych wewnątrz zjeżdżalni.
Całość planowanej inwestycji skomponuje się z walorami turystyczno-przyrodniczymi obecnie funkcjonującego miejsca, które w odległości około 300 metrów od Morza Bałtyckiego oferuje 400 pokoi oraz kompleks odkrytych i zakrytych basenów m.in. z rwącą rzeką bądź sztuczną falą, liczne wodne zjeżdżalnie czy strefę wellness&spa z saunami i jacuzzi. Ponadto ośrodek wyróżnia się imponującymi rozwiązaniami pod względem zagospodarowania roślinnością. W każdej z jego części nasadzono liczne egzemplarze drzew i krzewów iglastych oraz liściastych, pnączy, krzewinek i bylin, należące do ozdobnych gatunków oraz ich odmian z kilkudziesięciu rodzajów.Spółka obecnie jest przed rozpoczęciem robót. Ich koszt to ponad 14 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski w ramach Programu Regionalnego dołoży 4 mln zł. Z nowych wodnych atrakcji będą mogli skorzystać mieszkańcy regionu, turyści oraz rodziny z dziećmi. Inwestycja ma zakończyć się do grudnia 2019 roku.

Województwo zachodniopomorskie jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów kraju. Specjalizacja działalności Aquapark Health Resort & Medical SPA Panorama Morska koncentruje się przede wszystkim na turystyce zdrowotnej oraz wielopokoleniowej. Bogato wyposażona strefa spa&wellness pomaga turystą poprawić kondycję fizyczną oraz psychiczną.

inf. Pomorze Zachodnie oraz Aquapark Health Resort & Medical SPA Panorama Morska Jarosławiec