Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 ZZPN odbędą się w Szczecinku

Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 ZZPN odbędą się w Szczecinku

Po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku otrzymał od Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej możliwość organizacji prestiżowego turnieju – tym razem będą to Mini Mistrzostwa Świata 2018 ZZPN. Turniej prowadzony w oryginalnej formule będzie zwieńczeniem rocznych eliminacji zespołów rocznika 2007 z całego województwa, zastępując cykliczny finał wojewódzki.
Zawody zapowiadają się niezwykle atrakcyjne. Grono uczestników stworzą 32 najlepsze drużyny powiatowych Lig Orlika U-11 z całego województwa zachodniopomorskiego. Liczba zespołów odpowiada zatem liczbie reprezentacji, które uczestniczyć będą w tegorocznym Mundialu organizowanym w Rosji. Stąd na czas finału poszczególne zespoły wystartują pod szyldem reprezentacji i zostaną podzielone dokładnie tak samo, jak grupy „dorosłych” Mistrzostw.
W czwartek w siedzibie ZZPN dokonano losowania drużynowych odpowiedników państw uczestniczących w tegorocznym mundialu. I tak, na przykład: Akademia Piłkarska Szczecinek zagra jako Belgia, Bałtyk Koszalin jako Niemcy, UKS Unia Białogard jako Hiszpania, AP Kotwica Kołobrzeg jako Nigeria, MUKS Orzeł 2010 Wałcz jako Szwecja, a AP Reissa Szczecinek jako Islandia. Do fazy pucharowej turnieju awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się na Stadionie im. Kazimierza Czesława Lisa w piątek, 1 czerwca o godzinie 9:45. Pół godziny później rozpoczną się pierwsze mecze – wszystkie zgodnie z harmonogramem MŚ w Rosji. Areną meczów oprócz boiska głównego będzie też boisko boczne OSiR.

inf. OSiR Szczecinek