„Zawodówka” otworzyła swoje drzwi dla zainteresowanych uczniów

„Zawodówka” otworzyła swoje drzwi dla zainteresowanych uczniów

16.05.2018
Dyrekcja, grono pedagogiczne, a także uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku zaprosili w środę gimnazjalistów do zwiedzania placówki przy ul. 1 Maja, a tym samym do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Można było obejrzeć poszczególne pracownie i internat, do tego wziąć udział w konkursach, skosztować przekąsek przygotowanych na szwedzkim stole, bądź też skorzystać z usług fryzjerskich. Chętnych nie brakowało. Jak powiedział nam dyrektor ZS nr 2 Robert Jasek, oferta szkoły spotyka się ze sporym zainteresowaniem nawet w powiatach ościennych – drawskim, złotowskim i bytowskim. – Oprócz ciekawych kierunków kształcenia posiadamy również doskonałe warunki noclegowe w internacie, praktycznie najlepsze w naszym województwie. Z pewnością wpływa to także na decyzję młodzieży o kontynuacji nauki właśnie u nas.

Kierunki, jakie oferuje Szkoła, to: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik handlowiec, technik logistyki, technik obsługi turystycznej, technik usług fryzjerskich, sprzedawca, kucharz, piekarz, cukiernik, fryzjer, technik usług kosmetycznych, dietetyk i terapeuta zajęciowy.

Na sali gimnastycznej przyszli uczniowie mogli zapoznać się z jej wyposażeniem, a dodatkowo wziąć udział w zajęciach ruchowych. W trakcie  „Drzwi Otwartych Szkoły” rozgrywany był mecz piłki siatkowej oraz odbywały się zajęcia z jogi prowadzone przez nauczycielkę matematyki, panią Annę Butokę. – W ramach kolejnej już edycji programu dla młodzieżowych liderów profilaktyki, finansowanego przez Urząd Miasta w Szczecinku, w naszej placówce odbywają się zajęcia z Akademii Sztuki oraz zajęcia relaksacyjne i rozciągające. Technika ćwiczeń zaczerpnięta jest z jogi oraz tai chi. Jak zdradziła nam nasza rozmówczyni, taki trening ciała stanowi doskonałe uzupełnienie treningu umysłu i działa kojąco w sytuacjach stresowych, rozładowując napięcie nerwowe.

Warto nadmienić, iż w piątek 25 maja, w ramach wspomnianego programu, młodzież z ZS 2 będzie promowała matematykę dla szkół podstawowych i gimnazjów. Już dziś zapraszamy do hali „Ślusarnia” – stanowisko pod nazwą „Twierdza szyfrów”.