Sportowcy z klubu MOROTE z Głowaczewa zakwalifikowali się do kadry Polski w przeciąganiu liny

Sportowcy z klubu MOROTE z Głowaczewa zakwalifikowali się do kadry Polski w przeciąganiu liny

Na początku marca w Warszawie odbyło się szkolenie i kwalifikacje do Kadry Narodowej w Przeciąganiu Liny. Do stolicy wraz z trenerem Przemysławem Spadło udało się siedmiu zawodników klubu MOROTE z Głowaczewa. Nominacje do reprezentacji uzyskali:
– kadra seniorów – Przemysław Spadło, Waldemar Biernat, Rafał Gabryś, Kamil Żak, Paweł Rutkowski;
– kadra seniorek – Dagmara Spadło i Agnieszka Maniewska;
– kadra juniorów – Michał Tokarski.
Nominacje dają zawodnikom prawo do reprezentowania Polski w tegorocznych Mistrzostwach Świata w przeciąganiu liny, które odbędą się w dniach 19 – 22. 09 w Republice Południowej Afryki. Mistrzostwa będą poprzedzone kilkudniowymi zmaganiami klubów z całego świata.
Jeśli ktoś również chciałby sprawdzić się w przeciąganiu liny, a może nawet zakwalifikować się do elitarnej grupy sportowców reprezentujących Polskę, może dołączyć do zespołu MOROTE. Klub aktualnie buduje drużyny męskie, żeńskie i juniorskie. Za trzy miesiące kolejne kwalifikacje do reprezentacji i każdy ma jeszcze szansę uzyskać kwalifikację 🙂 Treningi odbywają się w każdą niedzielę o godz.11.00, zapraszamy! Można również skontaktować się z klubem poprzez stronę.

Warto przypomnieć, że we wrześniu ubiegłego roku został zorganizowany na plaży w Kołobrzegu I Turniej w przeciąganiu liny. Pięcioosobowe drużyny walczyły w nim o Puchar prezydenta Kołobrzegu. Pisaliśmy o tym na naszej stronie – tutaj.

inf., zdj. MOROTE Głowaczewo