Certyfikaty „Najlepszych Produktów Turystycznych 2018”

Certyfikaty „Najlepszych Produktów Turystycznych 2018”

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.
Warto przypomnieć, że w tamtym roku w konkursie zwyciężyło Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, a certyfikat otrzymały Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

W piątek 26 stycznia w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej odbyły się obrady kapituły II edycji konkursu. W składzie jury znaleźli się eksperci: dr Magdalena Kachniewska, prof. SGH – ceniony naukowiec i ekspert rynku turystycznego, propagatorka koncepcji stosowania e-marketingu i e-technologii w turystyce, Agnieszka Kukałowicz – właściciel i CEO firmy QTravel – pełnotekstowej wyszukiwarki ofert turystycznych polskich organizatorów turystyki, ekspert w zakresie nowych technologii, partner pomorskiego parku technologicznego i  Bogumił Zięba – właściciel i zarządzający firmą Inovatica z Łodzi (znalazł się na liście “The 2016 New Europe 100 list of central and eastern Europe’s brightest and best people who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying innovation” opublikowanej przez Res Publica, Google, Visegrad Fund i Financial Times), przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Szymon Cienki oraz z ramienia POT dyrektor Departamentu e-Informacji Magdalena Ragus i Agnieszka Tomczyszyn.

Do 15 stycznia, czyli do ostatniego dnia zgłaszania ofert, wpłynęło 16 autorskich rozwiązań w dwóch kategoriach: B2B i B2C. Dyskusja była burzliwa, ale i owocna. Kapituła zdecydowała o nagrodzeniu łącznie czterech start-upów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. bon na dofinansowanie wybranego przez laureata szkolenia lub egzaminu profesjonalisty o wartości 5 tys. zł, dedykowana kampania online i prawo do prezentacji zwycięskiego produktu podczas ważnych turystycznych eventów.

Lista laureatów oraz ich projekty zostaną ogłoszone podczas uroczystości otwarcia Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2018 w Poznaniu, 9 lutego o godz. 12:00.

inf. www.pot.gov.pl