Gmina Kołobrzeg wzbogaci się o nową ścieżkę rowerową oraz miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Gmina Kołobrzeg wzbogaci się o nową ścieżkę rowerową oraz miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Gmina Kołobrzeg stawia na aktywny wypoczynek. Kolejne inwestycje z unijnym wsparciem.

Bardzo zaangażowane w inwestowaniu w sferę aktywnej turystyki są samorządy Ziemi Kołobrzeskiej. Skutecznie sięgają także po pomoc unijną. Gmina Kołobrzeg postawiła na budowę kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych oraz miejsc do rekreacji. Przedsięwzięcia będą wspierane przez Urząd Marszałkowski funduszami RPO WZ i PO RYBY 2014-2020. Umowy dofinansowania podpiszą w poniedziałek, 8 stycznia 2018 roku w Kołobrzegu, członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska i wójt Włodzimierz Popiołek.  

Gmina Kołobrzeg szuka pomysłów na uatrakcyjnienie pobytu nad Bałtykiem, przedłużenie sezonu letniego, a zarazem dba o zdrowie i naturalne otoczenie. Na oba przedsięwzięcia lokalny samorząd wyda prawie 6,7 mln zł. Inwestycje zakończą się w 2018 roku. Urząd Marszałkowski dofinansuje je środkami unijnymi w wysokości ponad 4 mln zł.

 Nowe kilometry ścieżek dla rowerów

Z rowerowej infrastruktury będzie można w pełni skorzystać najpóźniej pod koniec 2018 roku. Nowa ścieżka licząca w sumie około 6 kilometrów powstanie na trasie Przećmino – Korzystno – granica Gminy Kołobrzeg i Miasta Kołobrzeg. Budowa trasy podzielona została na dwa etapy i obejmuje jej dwa odcinki. Pierwszy odcinek, wyłożony kostką polbrukową, ma być gotowy w czerwcu br. i przebiegać będzie od pętli autobusowej przy ulicy Starynowskiej w Kołobrzegu do skrzyżowania w okolicach kościoła w Korzystnie. Drugi o nawierzchni asfaltowej, którego zakończenie zaplanowano na grudzień 2018 roku, prowadzi od kościoła w Korzystnie przez Przećmino do Błotnicy. Koszt inwestycji wyniesie blisko 6 mln zł. Wsparcie RPO WZ 2014-2020 to prawie 4 mln zł.

 Nowe miejsca do sportu i rekreacji

Place z ławkami, betonowymi stołami do gry w szachy i tenisa, stojakami na rowery czy urządzeniami do zabaw dla najmłodszych, powstaną w czterech miejscowościach kołobrzeskiej gminy. O nowe miejsca do wypoczynku oraz rekreacji wzbogaci się: Rościęcino, Obroty, Budzistowo, a także Rogucino. Infrastruktura, którą zlokalizowano w sąsiedztwie jezior i rzeki, będzie gotowa do użytku na początku drugiej połowy br. Całkowity koszt inwestycji to blisko 670 tys. zł, a unijne dofinansowanie z PO RYBY 2014-2020 wyniesie prawie 280 tys. zł.

inf. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego