Szczecineckie „Krasnoludki” pomagają potrzebującym.

Szczecineckie „Krasnoludki” pomagają potrzebującym.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innym”.

Słowami Jana Pawła II można opisać akcję charytatywną zorganizowaną dnia 28.09.2021 roku w Przedszkolu Niepublicznym „Krasnoludek”. Nie było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie „Krasnoludków”. Tym razem dzieci i rodzice z wielkim odzewem i zaangażowaniem pomogli potrzebującej Pani Irence z Bornego Sulinowa.

         Dzieci z grupy 4-latków „Mróweczki” wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą przygotowali w przedszkolu kiermasz, na którym można było zakupić ciasta, chleb, przetwory i świeże warzywa z ogródków. Udało się uzbierać kwotę 1340 zł. 

          Poprzez takie akcje uczymy naszych wychowanków, że warto dzielić się dobrem, niekoniecznie materialnym. Czasami wystarczy dobre słowo, przyjazny gest, bo przecież dobro powraca.

         W ciągu całego roku nie brakuje okazji do uczestnictwa w akcjach charytatywnych. Bierzemy udział w różnych formach pomocy: organizujemy kiermasze, gromadzimy plastikowe nakrętki, suchą karmę dla zwierząt, wspomagamy nasze szczecineckie hospicjum. W czerwcu 2021 dzieci z grupy ” Mróweczki” zorganizowały kawiarenkę podczas której zebraliśmy 1390 zł dla chorej dziewczynki na SMA. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

         Jako wychowawca i koordynator akcji bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc i wsparcie. Bardzo się cieszę, że wśród nas jest tyle osób o dobrych sercach którzy bezinteresownie pomagają innym – mówi mgr Justyna Wawrzonkowska. 

O kolejnych tego typu akcjach będziemy informowali z wyprzedzeniem, tak aby każdy chętny mógł dołożyć swoją cegiełkę.

Gratulujemy postawy najmłodszych oraz ich rodziców, chętnych do pomocy potrzebującym. Oby tak dalej!