Dźwigozaurowa huśtawka rusza w Polskę.

Dźwigozaurowa huśtawka rusza w Polskę.

Była atrakcją Pol’and’Rock Festival, później na prawie miesiąc zacumowała przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach, a teraz rusza w Polskę. W pierwszy weekend września na niezwykłej huśtawce z Pomorza Zachodniego będziemy bawić się w Warszawie, a dwa tygodnie później w Łodzi. Objazd po kraju ma trwać około dwóch miesięcy. Jeszcze we wrześniu repliki dźwigozaurów zawitają do Rzeszowa, a później do pojadą Poznania i Gdańska.

Huśtawka zawieszona na replikach słynnych szczecińskich dźwigozaurów to oryginalne zaproszenie na Pomorze Zachodnie. Zachęta, by odwiedzić przyjazny, radosny region. Odpocząć tu, poznać ciekawe miejsca i ludzi.

Huśtawka na dźwigozaurach symbolizuje portowe miasto, ale też radość życia, wypoczynek w dobrym klimacie – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Odrobinę tego dobrego zachodniopomorskiego klimatu wysyłamy do innych regionów. Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców Łodzi, Gdańska, Mazowsza, Wielkopolski, Podkarpacia, by nas odwiedzili, by poznali atrakcje Pomorza Zachodniego.

Odrestaurowane żurawie portowe z Łasztowni stały się symbolem Szczecina. A ich mniejsze wersje z huśtawką były symbolami Pol’and’Rock 2021. Festiwalowicze bawiący się na lotnisku Makowice – Płoty ustawiali się w kolejce, by zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmik. Na początku sierpnia dźwigozaurowa huśtawka została przetransportowana do Międzyzdrojów. Ustawiona przy Promenadzie Gwiazd była prawdziwą gwiazdą drugiej części wakacyjnego sezonu. A teraz rusza w Polskę.

W pierwszy weekend września na niezwykłej konstrukcji będzie można pohuśtać się w Warszawie, przy pomniku Syreny na Powiślu (Bulwar gen. George’a Smitha Pattona), gdzie będzie jedną z atrakcji Święta Wisły.

15 września huśtawka na dźwigozaurach pojedzie do Łodzi. Przez dwa tygodnie będzie stać przed Manufakturą (ul. Drewnowska 58), gdzie w weekend 24-25.09.2021 r. stanie się jedną z atrakcji Festiwalu Światła. A później oryginalna konstrukcja zawita do Rzeszowa.

Kolejne punkty na trasie huśtawkowej promocji Pomorza Zachodnie to Rzeszów, Poznań i Gdańsk. Pod koniec października repliki dźwigozaurów mają wrócić do Szczecina. Wkrótce poinformujemy o lokalizacji.

Jest to pierwsza, ale nie ostatnia instalacja artystyczna, która będzie promowała region. Planowane są kolejne podobne projekty, inspirowane pomysłami mieszkańców, lokalnych artystów, organizacji społecznych.

Instalacje symbolizujące Pomorze Zachodnie będą realizowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego WZ, działanie 1.14: Wzmocnienie pozycji regionalnej gospodarki w wymiarze krajowym i międzynarodowym – „Ster na innowacje – etap II”.

inf., zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego