Wiktoria Nnaka dominatorką Arnold Classic Europe i całego sezonu!

Trzy złote i jeden srebrny medal zdobyła w miniony weekend 19-letnia ambasadorka Olimp Sport Nutrition Wiktoria Nnaka podczas zawodów Arnold Classic Europe. W sumie Wiktoria wystartowała w tym roku w ośmiu zawodach. Zdobyła 16 złotych medali oraz jeden srebrny (w starciu z zawodowcami – IFBB Elite Pro World Championships, rozgrywanych w czasie sobotnich zawodów Arnold Classic Europe). To był jej debiutancki sezon.W miniony weekend w Santa Susana zostały rozegrane zawody Arnold Classic Europe. Zgodnie z planem, Wiktoria Nnaka miała wystąpić w niedzielę, podczas zawodów dla amatorów. Po przybyciu na miejsce okazało się jednak, że dostaje tzw. dziką kartę i zaprezentuje się na scenie już w sobotę, podczas rywalizacji profesjonalistów.

„Już sam fakt, że mogę stanąć na scenie obok profesjonalistów jest dla mnie dużym zaszczytem. Traktuję to jak okazję do nauki – będę mogła porównać się do nich i zobaczyć, nad czym należy jeszcze popracować.”
Tak w piątek wieczorem mówiła Wiktoria. Jeszcze wtedy nie wiedziała, że wyjście na scenę z zawodowcami nie zakończy się tylko zebraniem doświadczenia, ale także zdobyciem srebrnego medalu.

Podczas niedzielnych zawodów Wiktoria Nnaka rywalizowała w dwóch kategoriach:

1. Junior Women’s Bikini-Fitness,
  2. Women’s Bikini-Fitness powyżej 172 cm.

W obu pokonała wszystkie rywalki, tak jak w kategorii Women’s Bikini-Fitness Overall, gdzie w starciu ze zwyciężczyniami innych kategorii fiintess zwyciężyła, stając się absolutną zwyciężczynią Women’s Bikini-Fitness Overall.

Wiktoria z pewnością nie należy do tych osób, które wolałby szybko zapomnieć o roku 2020. To był jej debiutancki sezon, a wygrała wszystkie zawody, w których startowała. W ten sposób kończy rok jako:

• Mistrzyni Europy Seniorek,
  • Mistrzyni Świata Juniorów,
  • Mistrzyni Świata Seniorek,
  • Mistrzyni Arnold Classic Europe Juniorek,
  • Mistrzyni Arnold Classic Europe Seniorek,
  • Vice-Mistrzyni Arnold Classic Europe PRO.

Teraz przed Wiktorią czas na zasłużony odpoczynek, choć – jak sama mówi – nie od treningów. Świąteczny czas zamierza także poświęcić na spędzanie czasu z najbliższymi, z którymi (ze względu na pandemię), ograniczała kontakt w ostatnich tygodniach. W przyszłym sezonie, oprócz obrony zdobytych tytułów, będzie m.in. walczyć o absolutne Mistrzostwo Polski (aby to osiągnąć, musi obronić tytuł Mistrzyni Polski oraz zdobyć Puchar Polski), a także o zwycięstwo w – organizowanych raz na 5 lat – zawodach Grand Prix Baikal w Rosji. Jeśli uda jej się to osiągnąć, będzie walczyć o kartę IFBB Elite Pro. Olimp Sport Nutrition będzie bacznie śledzić jej karierę i mocno dopingować w drodze po kolejne sukcesy!