Zakaz wstępu do lasu do 11 kwietnia włącznie

Zakaz wstępu do lasu do 11 kwietnia włącznie

04.04.2019
W piątek 3 kwietnia po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu, jak podano w komunikacie Ministerstwa Środowiska – podyktowany troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Zamknięte są również parki narodowe. Na stronie lasy gov.pl czytamy, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Przestrzegania zakazu będzie pilnowała straż leśna.
Decyzja wywołała lawinę komentarzy, gdyż mnóstwo osób się z nią po prostu nie zgadza. Pod petycją do Ministerstwa Środowiska o cofnięcie tego – jak twierdzi wnioskodawca – absurdalnego zakazu w sobotę podpisało się już blisko 70 tys. internautów. Na początku przyszłego tygodnia pismo ma trafić do biura resortu.
Dodajmy, że to kolejne już obostrzenie związane z poruszaniem się w naszym kraju. Przypomnijmy, że od 1 kwietnia do odwołania obowiązuje zakaz korzystania z plaż, parków czy bulwarów. Osoby nieletnie mogą przebywać poza domem wyłącznie z osobą dorosłą.