Active Challenge – pionierska formuła biegów z przeszkodami. Na starcie stanęło blisko 230 osób.

Active Challenge – pionierska formuła biegów z przeszkodami. Na starcie stanęło blisko 230 osób.

08.09.2019
W sobotę 7 września w Szczecinku odbyła się pionierska impreza wśród biegów z przeszkodami – Active Challenge Szczecinek. Nowa formuła zawodów (rower, kajak i bieg z przeszkodami) jest nowością nie tylko w Polsce. Takie połączenie wyzwań nadało temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Zawody od samego początku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a zapisy na bieg Active Challenge z powodu wyczerpania limitu miejsc zakończyły się już dwa tygodnie przed startem inauguracyjnym. Przed zawodnikami, którzy zjechali się do Szczecinka z różnych części kraju, do pokonania była 10-kilometrowa trasa prowadząca urokliwym parkiem miejskim wzdłuż jeziora Trzesiecko. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach:
Active Challenge: 2,5 km rower + 0,5 km kajak + 7 km ekstremalny bieg z przeszkodami
Tourist Light Challenge: 2,5 km bieg bez przeszkód + 0,5 km kajak + 7 km rower.

Linia startu wraz z metą znajdowały się na płycie stadionu miejskiego, skąd zawodnicy wyruszyli rowerami w stronę dawnej plaży wojskowej. Przy brzegu należało przesiąść się w kajak, przepływając następnie 500 m na Mysią Wyspę po drugiej stronie jeziora. Tam rozpoczęła się prawdziwa walka z ponad trzydziestoma naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Na szlaku znalazły się m.in.: podbiegi, błoto, drążki, opony samochodowe, zjeżdżalnia, ścianki, liny do wspinania, zasieki i wiele innych – w tym ciekawych utrudnień nie wykorzystywanych wcześniej w tego typu imprezach. Gościem specjalnym imprezy była Julita Ilczyszyn – zwyciężczyni Runmageddonu Sahara 2019 na 50 km kobiet.

Wszyscy, którzy dotarli na metę otrzymali pamiątkowy medal i gorący posiłek. Organizatorami były stowarzyszenia: Aktywne Pomorze i Team Biegowy Szczecinek. Tego typu challenge nie byłby możliwy do przeprowadzenia bez pomocy i zaangażowania rekordowej liczby wolontariuszy wspomagających organizatorów, przede wszystkim w zabezpieczeniu newralgicznych odcinków. Blisko 130 osób widocznych było praktycznie na całej trasie rywalizacji, co podkreślali również uczestnicy.

Polub naszą stronę na Facebooku
i dołącz do wciąż rosnącego grona czytelników na Pomorzu!

 

Ogromne podziękowania należą się m.in. Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet, oddziałowi WOPR w Szczecinku, wolontariuszom stowarzyszeń: Aktywne Pomorze, Teamu Biegowego Szczecinek, w tym sekcji Cross Team, szczecineckiej młodzieży, uczniom SP-7, Harcerzom z 13 Czarnego Szczepu im. Zawiszy Czarnego, pracownikom OSiR, SAPiK, SzLOT oraz Straży Miejskiej i Policji.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia dostępnej na naszym profilu Facebookowym: AktywnePomorze24.

Wyniki dystansu Active Challenge:
Mężczyźni:
I Połubiński Paweł Borne Sulinowo 0:57:59
II Olichowski Mateusz Nakielno 0:58:08
III Grzelak Damian Szczecinek 1:00:07
Kobiety:
I Wejner-Polasik Ewelina Szczecinek 1:11:57
II Sykuła Katarzyna Koszalin 1:15:13
III Cyran Patrycja Szczecinek 1:19:37

Wyniki dystansu Tourist Light Challenge
Mężczyźni:
I Rakowski Łukasz Barwice 0:30:55
II Tyczyński Tomasz Szczecinek 0:30:58
III Lecki Mateusz Szczecinek 0:33:11
Kobiety:
I Krukowska Magdalena Drzonowo 0:33:31
II Kubiak Danuta Czarne 0:39:12
III Bugaj Marta Szczecinek 0:42:07

Wyniki drużynowe Active Challenge Szczecinek:
1. CrossTeam Szczecinek/Team Biegowy Szczecinek 4:26:16
2. Husaria Race Team 5:14:52
3. BigYellowFoot Adventure Team 5:16:48

Pełne wyniki dostępne pod adresem: maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki