Szczecinecki Weekend Biegowy po raz piąty

Szczecinecki Weekend Biegowy po raz piąty

03.08.2019
Sportowe zmagania w Szczecinku ruszyły pełną parą za sprawą V Szczecineckiego Weekendu Biegowego. W sobotę 3 sierpnia, tradycyjnie o godz. 9.00, odbył się inaugurujący całą imprezę Parkrun, czyli cykliczny bezpłatny bieg na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Dodatkowo uczestnicy rywalizowali w marszu nordic walking, a najmłodsi w zawodach dzieci i młodzieży. Organizatorzy poprowadzili trasę podobnie jak w poprzednich latach szczecineckim parkiem. Dystans dla dorosłych wynosił 5 km, natomiast dzieci i młodzież mierzyli swoje siły na trasie dostosowanej do poszczególnych kategorii wiekowych. Po zakończeniu konkurencji każdy uczestnik w nagrodę za swój wysiłek otrzymywał pamiątkowy medal. Najmłodsi biegacze w trakcie losowania nagród mieli szansę stać się posiadaczami wzbudzającej największe zainteresowanie elektrycznej hulajnogi.

Polub naszą stronę na Facebooku
i dołącz do wciąż rosnącego grona czytelników na Pomorzu!

W czasie porannych biegów Szczecinecka Akademia Ratownictwa przekazała mieszkańcom miasta automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, który został zainstalowany w widocznym miejscu, na ścianie budynku stadionu przy ul. Piłsudskiego. 

Sobotnie biegi były przedsmakiem zawodów niedzielnych. Już jutro odbędzie się bieg główny na dystansie 15 i 42 km wokół jeziora Trzesiecko. Start zaplanowano o godz. 9.00 z płyty Stadionu Miejskiego w Szczecinku.
Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia dostępnej na naszym profilu facebookowym: AktywnePomorze24

 

Harmonogram imprezy: 
04.08.2019

7:00 Otwarcie biura zawodów, wydawanie pakietów startowych dla zawodników przyjezdnych.

9:00    Rozpoczęcie maratonu, trasa wokół jeziora Trzesiecko z wykorzystaniem, istniejącej ścieżki rowerowo-biegowej, trzy okrążenia jeziora, limit czasowy 5h i biegu 15 km – start razem z maratonem, jedno okrążenie jeziora, limit czasowy 2,5 h.

12:00 Rozpoczęcie dekoracji, wręczanie nagród za ukończony bieg na 15 km.

14:00 Dekoracja, wręczenie nagród uczestnikom maratonu, losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu na 15 km i maratonu, którzy zmieścili się w przewidzianych 2,5h oraz 5h limitach czasowych, zakończenie imprezy.