Ratownicy WOPR będą promować bezpieczny wypoczynek nad wodą

Ratownicy WOPR będą promować bezpieczny wypoczynek nad wodą

17.07.2019
Ratownicy przestrzegają. Akcje w Szczecinku, Koszalinie i Jarosławcu

Zachodniopomorski WOPR prowadzi kolejne działania promujące bezpieczny wypoczynek. Ratownicy na ich przeprowadzenie otrzymali dwie dotacje z Urzędu Marszałkowskiego. Zaplanowano naukę pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem szkoleniowych urządzeń AED. Będzie również tor przeszkód z alkogoglami.

W Szczecinku i Koszalinie wodne pogotowie zaplanowało cztery dwudniowe spotkania na kąpieliskach miejskich. W ich trakcie ratownicy pokażą młodym ludziom jak różnego rodzaju używki wpływają negatywnie na zdrowie i bezpieczeństwo. Będą też zachęcać do pasji ratownictwa.

Spotkania w Szczecinku odbędą się 20 i 21 lipca oraz 24 i 25 sierpnia. W Koszalinie z ratownikami będzie można porozmawiać 3 i 4 sierpnia oraz 17 i 18 sierpnia.

Podczas drugiej zaplanowanej akcji ratownicy spotkają się z rodzinami w Jarosławcu 27 i 28 lipca. Będą zachęcać rodziców oraz dzieci do wspólnych zabaw i przypominać o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Hasło przewodnie tego spotkania to „Twoje Dziecko Twój Skarb, lepiej NIE PIJ”.

WOPR na przeprowadzenie akcji profilaktycznych otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. To łącznie 20 tys. zł.

inf. Urząd Marszałkowski