W Strzelcach Krajeńskich kolarze rywalizowali w II edycji SCOTT MTB Challenge

19 maja Strzelce Krajeńskie ponownie stały się gospodarzem wyścigu rowerowego SCOTT MTB Challenge. Blisko 300 zawodników stawiło się na linii startu na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1, podejmując walkę na jednym z trzech dystansów: PRO – 51 km (2 rundy), Classic – 31 km (1 runda) i FUN – 12,5 km. Wyścig był bardzo emocjonujący i wymagał od startujących dużego wysiłku na świetnie zaplanowanej i zabezpieczonej leśnej  trasie. Pogoda sprawiała wiele niespodzianek, wyścig rozpoczął się w słonecznej aurze, która później przeistoczyła się w obfite opady deszczu. Na zawodników, którzy ukończyli wyścig na mecie czekał gorący poczęstunek, napoje, owoce oraz pamiątkowy medal. Zwycięzcą na dystansie PRO z czasem 01:36:07 okazał się Mariusz Gil z Euro Bike Kaczmarek Electric Team, drugie miejsce wywalczył Paweł Grześkowiak z THULE Team z czasem  01:40:55, a trzecie miejsce zajął Piotr Jarmużewski 2×3 Racing Team z czasem 01:43:33. W kategorii kobiet zwyciężyła Kinga Budny z czasem  02:18:20, drugie miejsce zajęła Emilia Mariańska z czasem 02:26:35, a na miejscu trzecim uplasowała się Ewa Jaros z Jaros Bike z czasem 02:31:02. Po zakończonych zmaganiach uczestnicy udali się na posiłek regenerujący, po którym przystąpiono do ceremonii wręczenia nagród.