Ponad 1000 osób wzięło udział w XIII Biegu Zawilca w Złotowie

W minioną sobotę (11 maja) w Parku Zwierzyniec przy al. P.J. Lenne 1 w Złotowie odbył się XIII Bieg Zawilca połączony z biegami dla młodzieży oraz Nordic Walking. W wydarzeniu udział wzięło ponad 1000 osób. Trasa biegu głównego i marszu z kijkami liczyła 5 km i prowadziła urokliwymi alejkami Parku Zwierzyniec. Zwycięzcą biegu głównego został Igor Siódmiak (7PRO Team / MBC) ze Szczecinka z czasem 0:16:09, tuż za nim uplasował się Andrzej Kuśmider z Czaplinka (RUNDORFINA Czaplinek) z czasem 0:16:24, a na trzecim miejscu dobiegł Jakub Filipiak z Osieku nad Notecią (Klub Biegowy TSK Orzeł) uzyskując czas 0:17:20. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Kapera z Zakrzewa uzyskując czas 0:18:50. Drugie miejsce zajęła Rozalia Gapska z Pęckowa (Biegacze Józefa Noji) z czasem 0:19:17, a tuż za nią Monika Borek ze Złocieńca (UKS Traper Złocieniec) uzyskując czas 0:19:41.

Po zakończonych zmaganiach zawodnicy otrzymali posiłek regenerujący po czym przeprowadzono ceremonię wręczenia nagród dla najlepszych biegaczy, drużyn oraz małżeństw. W puli nagród rozlosowanych wśród uczestników znalazł się sprzęt RTV i AGD, a także wycieczka na Wyspy Kanaryjskie. Organizatorem imprezy byli Nadleśnictwo Złotów, Urząd Miasta, Lill-Sport i Złotowskie Centrum Aktywności Społecznej.
Zapraszamy do oglądania obszernej galerii zdjęć z tego wydarzenia dostępnej na naszym facebooku: AktywnePomorze24