Zespoły akrobatyczne dziewcząt rywalizowały w Wojewódzkiej Olimpiadzie.

Zespoły akrobatyczne dziewcząt rywalizowały w Wojewódzkiej Olimpiadzie.

15.04.2019

W niedzielę (14.04) w Szczecinku odbyła się pierwsza część Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w akrobatyce sportowej. Na starcie stanęły zespoły dwójkowe i trójkowe dziewcząt z 4 klubów woj. zachodniopomorskiego. W sumie na planszy swoje układy zaprezentowało 61 dziewcząt. Jak powiedział nam Prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Akrobatyki Sportowej pan Ryszard Zawada, zawodniczki wystartowały w nowym układzie obowiązkowym klasy młodzik opracowanym przez Polski Związek Gimnastyczny.

Kluby:
Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek
Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo
Akademia Akrobatyki „LaPassion” Kołobrzeg
Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek

Wyniki dziewcząt do lat 11 – dwójki
1. Aleksandra Borodziuk, Lena Nowacka (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Klaudia Bohdanowicz, Maja Arapinowicz (ALKS Borne Sulinowo)
3. Zuzanna Kwiatkowska, Katarzyna Rudy (ALKS Borne Sulinowo)
4. Klara Wojciechowska, Maria Kunicka (ALKS Borne Sulinowo)
5. Klaudia Wilczyńska, Zuzanna Cieśla (ALKS Borne Sulinowo)
6. Amelia Nowak, Kasjana Nierodka (ALKS Borne Sulinowo)
7. Joanna Grygas, Wiktoria Bielak (AKS Darzbór Szczecinek)
Zuzanna Biernacka, Julia Krasuska (ALKS Borne Sulinowo)
8. Maja Kisiel, Layla Piwko (AA LaPassion Kołobrzeg)

Wyniki dziewcząt do lat 13 – dwójki
1. Joanna Sudnikowicz, Zofia Hok (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Maja Kaszuba, Oliwia Maciejewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Amelia Kaczmarek, Hanna Foltyniewicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
4. Patrycja Kaszuba, Magdalena Piotrowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
5. Wiktoria Niemiec, Zofia Polewczyk (ALKS Borne Sulinowo)
6. Karolina Belczewska, Zofia Zelent (ALKS Borne Sulinowo)
7. Zofia Borek, Beata Cięszczyk (AA LaPassion Kołbrzeg)
8. Laura Tolwaj , Nadia Chrzanowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
Klaudia Śledź, Hanna Łopińska (AKS Darzbór Szczecinek)
9. Aleksandra Styś, Magdalena Oporska (ALKS Borne Sulinowo)
10. Zofia Tomaszewska, Zuzanna Obuchowicz (UKAS Akrosport Szczecinek)
11. Kornela Głuszkowska, Helena Kolikow (AA LaPassion Kołobrzeg)
12. Martyna Osiak, Zuzanna Zatorska (AA LaPassion Kołobrzeg)

Wyniki dziewcząt do lat 15 – dwójki
1. Kornelia Grabda, Oliwia Grabda (UKAS Akrosport Szczecinek)
2. Laura Madrian, Gabriela Kaszuba (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Julia Szadziewska, Weronika Rosińska (AA LaPassion Kołobrzeg)
4. Patrycja Polewczyk, Nikola Kaczmarek (ALKS Borne Sulinowo)
5. Aleksandra Przeździecka, Julia Przeździecka (AA LaPassion Kołobrzeg)

Wyniki dziewcząt do lat 11 – trójki
1. Maja Biczkus, Oliwia Szmit , Magdalena Piotrowska (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Hanna Blumensztein, Aniela Popiół , Alicja Jaszewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Amelia Nowak, Klara Wojciechowska , Maria Kunicka (ALKS Borne Sulinowo)
Zuzanna Pilarczy , Natalia Szmaglińska , Nadia Chrzanowska (AA LaPassion Kołobrzeg)

Wyniki dziewcząt do lat 13 – trójki
1. Joanna Sudnikowicz, Patrycja Kaszuba , Zofia Hok (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Zofia Borek, Hanna Jagniewska , Beata Cięszczyk (AA LaPassion Kołobrzeg)
3. Karolina Belczewska, Zofia Zelent , Klaudia Bohdanowicz (ALKS Borne Sulinowo)

Wyniki dziewcząt do lat 15 – trójki
1. Laura Madrian, Maja Kaszuba , Oliwia Maciejewska (AA LaPassion Kołobrzeg)
2. Kornelia Grabda, Zuzanna Obuchowicz, Hanna Foltyniewicz (UKAS Akrosport Szczecinek)

Punktacja Klubów w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, część I – ćwiczenia zespołowe dziewcząt
1. Akademia Akrobatyki „LaPassion” Kołobrzeg
2. Akrobatyczny Ludowy Klub Sportowy Borne Sulinowo
3. Uczniowski Klub Akrobatyki Sportowej „Akrosport” Szczecinek
4. Akrobatyczny Klub Sportowy „Darzbór” Szczecinek

W części I zawodów – Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Akrobatyce Sportowej brało udział 61 zawodników.

inf: Prezes ZOZAS Ryszard Zawada

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów na naszym profilu na Facebooku: Aktywne Pomorze24.

 

Napisz komentarz