Wojewódzkie finały „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zakończone.

Wojewódzkie finały „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zakończone.

Szczecinek ponownie stał się gospodarzem zachodniopomorskich Finałów Wojewódzkich XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które odbywały się od 3 do 5 kwietnia na murawie stadionu miejskiego przy ul. Piłsudskiego 3. Na 8 boiskach rywalizowało ze sobą ponad 90 drużyn chłopców oraz dziewcząt z 21 powiatów podzielonych na kategorie do 8, 10 i 12 lat. Stawką był awans do Finałów Ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie od 29 kwietnia do 2 maja, a następnie do Wielkiego Finału, który rozegrany zostanie 2 maja na PGE Narodowym na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski. W poprzednich edycjach turnieju wyłoniono blisko 50 późniejszych reprezentantów Polski, wśród których znaleźli się m. in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński i Paulina Dudek.
Wyniki rozgrywek finałowych w województwie zachodniopomorskim przedstawiają się następująco:

W kategorii U12 chłopców zwyciężyła drużyna: SP 51 Szczecin

W kategorii U12 dziewcząt zwyciężyła drużyna: UKS Olimpia Szczecin

W kategorii U10 chłopców zwyciężyła drużyna: UKS Volley Szczecin

W kategorii U10 dziewcząt zwyciężyła drużyna: UKS Olimpia Szczecin

W kategorii U8 chłopców zwyciężyła drużyna: UKS FF Przecław

W kategorii U8 dziewcząt zwyciężyła drużyna: SP 5 Wałcz

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, którego XIX edycja została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz wsparciem Komitetu Honorowego.

Zapraszamy doobejrzenia galerii zdjęć z trzech dni rozgrywek dostępnej na naszym profilu facebookowym: AktywnePomorze24.