Prawie 250 biegaczy rywalizowało w 4 Cross Precon Polska Jastrowie

6 kwietnia 2019 r. odbył się bieg 4 CROSS PRECON POLSKA JASTROWIE. Start i meta zawodów zostały zlokalizowane obok plaży miejskiej przy ulicy Jeziornej. Trasa została podzielona na dystans 5,3 km oraz 10.6 km i przebiegała rekreacyjnymi duktami leśnymi wokół jeziora Jastrowie Wielkie. Do zmagań na obu dystansach przystąpiło 237 biegaczy.
Na dystansie 10.6 km w kategorii Open Mężczyzn zwyciężył Łukasz Wirkus ze Szczecinka z czasem 00:37:10.40, drugie miejsce zajął Aleksander Hoffman (Jastrowie) z czasem 00:39:32.72, natomiast jako trzeci dobiegł Radtka Tomasz (Łobżenica) – 00:41:18.60. W kategorii Open Kobiet zwyciężyła Antonina Wirkus ze Szczecinka z czasem 00:44:24.34, drugie miejsce zajęła Gabriela Trzepacz z Milejowa z czasem 00:49:05.92, a na trzecim miejscu znalazła się Karolina Chorąży z Koszalina z czasem 00:49:42.77.
W biegu rozgrywanym na dystansie 5.3 km w kategorii Open Mężczyzn na najwyższym miejscu podium stanął Andrzej Kuśmider z Czaplinka (czas 00:18:09.05), na drugim miejscu uplasował się Jan Poczewski ze Złotowa (czas 00:18:30.29), a na trzecim Jarosław Cichocki z Białogardu z czasem 00:18:43.71. W kategorii Open Kobiet na dystansie 5.3 km podium zdominowały biegaczki ze Szczecinka. Pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Szabałowska z czasem 00:22:00.19, tuż za nią Natalia Kowalik (czas 00:22:36.18), a na trzecim miejscu Anna Zielińska (Łobez) z czasem 00:22:37.55.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiet startowy, a w nim medal pamiątkowy za ukończenie biegu oraz posiłek regeneracyjny. Impreza zorganizowana została przez Urząd Gminy i Miasta w Jastrowiu.