Bobolice. Wielkie morsowanie na wiosny powitanie.

Bobolice. Wielkie morsowanie na wiosny powitanie.

24.03.2019

Już po raz 15 odbyło się wielkie morsowanie zorganizowane przez gminę Bobolice nad jeziorem Chlewo Wielkie. Na Rajskiej plaży w Poroście zjawiło się mnóstwo miłośników chłodnych kąpieli, aby zakończyć tegoroczny sezon, a tym samym powitać również wiosnę. Można było spotkać m.in. morsów z Białogardu, Koszalina, Szczecinka, Bobolic, Białego Boru oraz Postomina.

Imprezę rozpoczął Bieg Morsów – 1 Mila Biegowa Posejdona. Wspaniała zabawa, w której uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci niespodziewanie przybrała jednak dramatyczny przebieg. Po przekroczeniu mety przytomność stracił jeden z jej uczestników. Niezbędna była natychmiastowa pomoc medyczna. Po przeprowadzonej reanimacji mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Po oficjalnym otwarciu morsowania odbyła się rozgrzewka, a następnie wielkie zanurzenie w jeziorze. Przebrania kąpiących wspaniale ubarwiały charakter tego wydarzenia, a znakiem rozpoznawczym poszczególnych klubów były powiewające wysoko nad głowami flagi – windery. Po kąpieli na wszystkich czekał ciepły posiłek.

Organizatorami imprezy byli Gmina Bobolice i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach.

Zapraszamy do fotogalerii dostępnej na naszym profilu Facebook AktywnePomorze24.